Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Túlreagálják a szüleim, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagálják a szüleim, vagy én veszem túl lazán?

Figyelt kérdés

17 és fél vagyok, 2 és fél éves kapcsolatom van, 5 hónapja élünk szexuális életet, ez most derült ki itthon, mivel a kapcsolatom ideje alatt most engednek először 2 napra nyaralni. (Nyaralni = egyik nap megyünk, következő nap jövünk és csak strandolni megyünk, még csak nem is hotelbe).


Szerintem és a barátaim, ismerőseim szerint is nagyon rendes fiú a barátom, nem sok mindenki vár több mint 2 évet arra, hogy lefeküdjön vele a lány. Na mindegy, a lényeg azon van, hogy elengednek ugyan, de főleg a nagymamám azon vannak, hogy szerintük nem ő a legmegfelelőbb fiú arra, hogy vele legyek együtt, valahogy nem a szívük csücske a barátom. Attól tartanak, hogy ennyi idősen majd teherbe esek. Az alapján gondolják ezt, hogy volt egy velem egykorú ismerősük még régen, ő is 17-18 évesen még egyetemre készült, nagy álmai voltak karrierrel kapcsolatban, de egyszer csak terhes lett a barátjától és semmi nem valósult meg, fiatal élete ment tönkre. Ettől félnek, hogy velem is ez fog történni.


Nyilván tisztában vagyok vele, hogy persze, ez velem is megtörténhet, mondjuk én nem adnám fel a céljaimat, hanem folytatnám, és neadjisten, hogy terhes legyek, mindig nagyon vigyázunk és mindig ellenőrzöm is a végén, történt-e valami baj.


Ilyenkor mindig elkezdek izgulni, mi lesz, ha tényleg én is váratlanul, védekezés mellett teherbe esek? Nagyon nem szeretnék és óvatosak is vagyunk, óvszer nélkül addig nem fogjuk csinálni, amíg ott nem tartunk, hogy már nem baj, ha becsúszik egy kisbaba.


Jogosan ilyenek a szüleim, hogy ennyire visszatartanak? Tudom, milyen következményei lehetnek, ha teherbe esek, de ők kb azt hiszik, az a célom, hogy terhes legyek, vagy nem is tudom.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy ilyenkor mi is a teendő...



2014. aug. 2. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Lassan már felnőtt ember vagy, bár így 17 évesen elég kellemetlen volt olvasni hogy 17 és fél - mint oviban - de nőj fel. Ez tipikusan olyan dolog amire a barom társadalom azt mondja hogy nézzük el szüleink! A f**zt, mi jogos van abban amit mondanak? 17 éves lányt elütött az autó mikor átakart menni a zebrán. Mostantól nem mehetsz át a zebrán? Vagy mi? Meg hogy csak jót akarnak. Aha, csak gondolkodni luxus, keltik benned a lelkiismeret, azt akarják elérni hogy szarul érezd magad és ők csak szeretnek meg aggódnak értünk. Ilyen szeretet senkinek nem kell.


Imádom a szüleim, de ők is ilyenek voltak míg egyszer csak nem kiálltam magamért, azt hiszem 16-17 lehettem. Elképesztő nagy balhé volt nagyon összevesztünk, anyám nekem is esett. Attól a naptól kezdve megváltozott minden és már nem szóltak bele semmibe, mert tudták hogy már nem vagyok annyira könnyen befolyásolható és irányítható. Szeretem őket és tudom hogy ők is szeretnek, de sosem bánom meg hogy akkor és ott azt tettem amit az igazság diktált.

2014. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a szüleid reagálják túl, régóta vagytok együtt és rendesen védekeztek, szóval nagy baj nem lehet
2014. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Elég bunkó válasz adtál. Ettől függetlenül igaza van, hogy 17 és fél(?)...


Először is jogilag a szüleid megmondhatják, hogy hol tartózkodj. Sok tinédzser mondja, hogy "Csak most az egyszer... Miért pont most lennék terhes?" És tessék...


Rengeteg olyan van aki ezzel rontja el a tanulmányi eredményeit, sportot, mindent. Teljesen megértem a szüleidet, hogy aggónak azon, hogy te mit-hogy csinálsz a barátoddal. Miért pont te lennél az aki felelősségteljesebb a többinél? (Ne vedd zokon)

2014. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért vagyok bunkó, mert gondolkodom és nem az alantas emocionális ösztöneimre hallgatok, meg a bevett társadalom elvárásoknak? A szüleink szentek csak azért mert ők a szüleink? Nincsenek hibáik és nem tévedhetnek?


Tudod nekem elb**zott egy gyerekkorom volt egészen addig amíg nem álltam ki magam miatt, amiről nem és az én és a szüleim közötti kapcsolat tehetett, hanem édesanyám és nagymamám közötti kapcsolat okozta feszültségek, konfliktusok és gyerekkorom lelkiterrorizálása, mi szerint már egy szenny ember vagyok, ha 1 hónapban nem látogatom meg a nagymamám aki le se szart mikor ott voltam.


Emellett nem egy barátom életét tették tönkre a szülei, válások, verekedés, elhagyás, és az hogy a gyereküket nem terelni akarták hanem irányítani! Hogy megmondták neki hol és mit tanuljon, hogy mit dolgozzon, hogy mit sportoljon! Nekem ez bőven elég volt ahhoz, hogy elpusztuljon az az idili családkép amit itt oly sokan fennköltenek. Nem vagyok bunkó, csak valóságos!

2014. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy a szüleid nem a megoldást keresik, hanem riogatnak. Gumi mellett nagyon kevesen esnek teherbe (és az ilyen sztoriknál soha nem lehetsz benne biztos, hogy helyesen használták-e, vagy megnézték kiszakadt-e, stb. Nyilván jobban hangzik a "kiszakadt a gumi" érv, mint a "hülye voltam és nem védekeztem), de ha te ennyire aggódsz, vannak még módszerek, amik még biztonságosabbá teszik a szexet, pl spermicidek (szigorúan gumi mellett, nem helyette!), vagy fogamzásgátló tabletta.

Az utazásról meg annyit, hogy ha másképp nem megy, kössetek kompromisszumot, bár ha "csak" attól féltenek, hogy terhes leszel, akkor nyiss ki nekik egy felvilágosító könyvet, hogy megtudják: teherbe eshetsz bárhol, bármikor (ha nem védekeztek normálisan), szóval hiába tiltanák meg az utazást.

2014. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

MINDIG védekezünk, anyával mikor beszéltem erről, ő mondta, hogy úgy látja, érzelmileg és agyilag már érett vagyok hozzá, csak a barátom nem még. Én úgy érzem, ő is komolyan tudja venni a dolgokat, igaz, mindketten szeretünk hülyéskedni még.


Nem gondolom, hogy én vagyok a kivétel, akinek 101%-os biztonsága van arra, hogy tuti nem lesz terhes, ez bárkivel előfordulhat, hogy észre sem veszi, de hibásan lett gyártva az óvszer vagy ilyesmi. De mi ésszel csináljuk és próbálok mindig a lehető legóvatosabb lenni, csak azért ijesztő, hogy ezzel úgymond megpróbálnak sokkolni.

2014. aug. 3. 00:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Több kérdés is felmerül bennem. Miért mondod a szüleidnek, hogy szexelsz? Rájuk tartozik? Köteles vagy beszámolni nekik? A nyaralás miatt elmondtad nekik, hogy már élsz nemi életet? Ezt maguktól is gondolhatták, ha már 2 és féle együtt vagytok.


Szerintem ne hallgass ennyire a szüleidre, és állj a sarkadra, mint ahogy az 1. hozzászóló mondta. Mond meg nekik elég felnőtt vagy, hogy vigyázz magadra. Az meg ha pasid nem a szívük csücske az az ő bajuk, te szereted őt és ez a fontos.

2014. szept. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!