Kezdőoldal » Szexualitás » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló injekció,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló injekció, esemény utáni tabletta. Vélemények? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátom messze lakik, nemsokára találkozunk és tervezzük az első együttlétünket. Óvszert semmiképpen se akarunk használni, én személy szerint undorodom tőle. Sima fogamzásgátló tablettát nem szeretnék még szedni, majd ha már összeköltözünk és rendszeresen tudunk szexelni.

Mondta, hogy ismerőse említette neki a fogamzásgátló injekciót. Valaki tud róla valamit bővebben? Próbálta már valaki? Utánaolvastam, és azt írták, hogy használ és több hónapig is jó. Nem mintha ez nekünk számítana.


A másik, az esemény utáni. Tudom, hogy magas a hormontartalma és vészhelyzetekre van, de lehet bajom belőle ha mondjuk az injekció nem jön össze és egyszer beveszem előre tervezve?


Csak értelmes válaszokat, tanácsokat kérnék. Sürget az idő és nem tudom mi legyen.


Köszönöm a válaszokat.



2015. aug. 5. 18:45
1 2
 1/11 RRR ***** válasza:
konzultálj a nődokiddal,ő legalább ért hozzá
2015. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A sürgősségi fogamzásgátló vényköteles.

Ahogy az injekció is.

2015. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Az injekciót háromhavonta kell beadni. Megfelelően véd a nem kívánt terhesség ellen, de a mellékhatásai... gondolj csak bele, bármi mellékhatást tapasztalsz, nincs más, mint tűrni. Kiszedni nem tudják belőled.

Gyakoriak a vérzésproblémák (nem egy olyat olvastam, hogy a badás után a nőnek olyan vérzészavara lett, hogy eü kaparást kellett csinálni), emellett tartós használat esetén csontritkulást okoz, és iszonyat nehezen áll vissza utána a termékenység (akár egy év is lehet, mire valakinek újra ovulációja lesz utána).

Én semmiképpen nem javaslom.


2. Az esemény utáni tabletta arra való, hogy ha nem védekeztél megfelelően, még legyen egy mentőöved. Egyébként épp folyik egy gyógyszerkísérlet arról, hogy havi néhány alkalommal használható-e esemény előtti tablettaként. De jobb ha tudod, hogy egy adag a tablettából kb. 6 ezer forint. Te szeretnél kiadni egy szex miatt? A mellékhatásokat nem is említem...


Ne haragudj, de véleményem szerint egy kicsit túl van spilázva ez az óvszer téma. Még nem is szexeltél ha jól értem, azt sem tudod, milyen, de már kijelented, hogy a gumi szar és kész. Miért? Azért, mert pár ember azt mondja, és menni kell a tömeg után?


Ha nagyon nem akarsz óvszert, akkor szedjél fogamzásgátlót, vagy vegyetek pharmatexet (de használjatok mellé megszakítást), vagy rendelj egy pesszáriumot...

2015. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó: Nem tudok sok mindent, ezért kérdeztem:)

Az injekcióról hallottam, hogy lehetnek mellékhatásai. Tartósan nem használnánk, mivel 2 hónap múlva találkozunk, utána 8 hónapig kb nem. Tehát ez egy egyszeri beadás lenne.

Az esemény utánit csak kérdeztem. Tudom hogy vészhelyzetre van, de gondoltam talán ha egyszer beveszem ha nincs vészhelyzet, attól még nem lehet baj. Sejtettem, hogy ennyi az ára de nem az ár számít nekem hanem hogy találjak valamilyen megoldást.

Igaz, még nincs tapasztalatom, de azért merem kijelenteni hogy nem szeretem az óvszert mert én nem egy idegen anyagot szeretnék magamban érezni, hanem a barátomat. :)

Természetesen, ha végképp nincs semmi más megoldás, akkor használunk óvszert, de amíg van esély másra, megpróbálnám megvalósítani. :)

2015. aug. 5. 19:11
 5/11 anonim ***** válasza:

1 alkalomért pláne nem éri meg egy injekcióval akár egy évre felborítani a ciklusod és a tested normális működését.

9 éve élek szexuális életet rendszeresen, nagyrészt óvszerrel. Nőként az égvilágon semmi különbséget nem érzek a gumis és gumi nélküli szex között, és ezt teljesen őszintén írom. Az égvilágon semmi különbséget.

Próbáltam már pár dolgot (pl. a pharmatexet és a pesszráiumot is), a gumi a legegyszerűbb és legkényelmesebb.

Barátomat megkérdeztem, hogy mekkora a különbség a gumis és sima szex között, azt mondta, hogy igazából nem sok, a tudat más, hogy nincs rajta, ennyi. Ugyanúgy élvezi, ugyanúgy elmegy szex alatt.


Bocs, de továbbra is azt mondom, hogy túlmisztifikálod és túlbonyolítod az egészet. Egymásra kell figyelni szex közben, és akkor tudod élvezni kotonnal is, ennyi.

2015. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt hozzáteszem, hogy az esemény utáni nem 100%-os, csak kb. 85. Ha aktus előtt veszed be, akkor kicsit több.
2015. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy nem 100%-os :\

Hát rendben :) köszönöm válaszod.


És ha a későbbiekben, mondjuk nem akar máshova élvezni hanem rendesen belém, akkor mi a teendő? Az gumival nem lehet.. Fogamzásgátló az egyetlen megoldás?

2015. aug. 5. 19:52
 8/11 anonim ***** válasza:

A gumival is belédélvezhet, csak nem lesz minden maszatos. Pont ugyanannyit lehet abból is érezni, mint anélkül. Ugyanúgy érzed, ahogy lüktet a farka és ennyi.

De igen, a tabletta a megoldás, vagy pesszárium.

2015. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:)
2015. aug. 5. 20:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyomjátok seggbe meg szájba.

Nem kell óvszer, és nem lesz belőle gyerek. :)

2015. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!