Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért van az, hogy, ha az emberek többsége meghallja, hogy homoszexuális, egyből a férfi és férfi közötti kapcsolat jut eszébe, esetleg eszébe se jut a nők között lévő szerelem?
Egyre többször találkozok azzal ,hogy a homoszexualitást, mint fogalmat csak és kizárólag a férfiak közti szerelemmel képesek azonosítani, míg valójában ez a szó a nők közötti szerelemre is vonatkozik(hiába lett, azóta a leszbikus szó külön a nőkre kitalálva, de a homoszexuális akkor sem csak a férfiakra vonatkozik). Ugyan így a meleg megnevezéssel.
Alapjáraton nem értem, hogy miért fektetnek nagyobb hangsúlyt férfiak szerelmére (lásd.: több film és könyv is, ha már a homoszexualitásról szól, sokkal inkább a férfiak románcát veszik elő,és alig akad egy-egy lánypárról szóló mű), mint a nőkére, ami szerintem ugyan úgy említésre méltó lehetne, legalábbis több figyelmet kaphatnának a leszbikus párok is.
Nektek mi a véleményetek erről? Semmilyen degenerált válaszra nem vagyok kíváncsi, csak is kizárólag a normális, emberi válaszok érdekelnek. Köszönöm.
itt is úgy vannak a kategóriák, hogy homoszexualitás, leszbikusság...általában így használják az emberek...
ez kb olyan, mint angolban a HE és a SHE...benne van a nem :)
23F
#3: Akkor másképp fogalmazok: irigyellek azért a rengeteg szabadidődért, amiben ráérsz ilyen bagatell kérdéseken töprengeni.
Egyébként a magyarázat igen egyszerű: azért azonosítják a homoszexualitást a homoszexuális férfiakkal, mert nincs rájuk külön kifejezés. Ellentétben ugye a homoszexuális nőkkel, akiket "leszbikusként" aposztrofálnak. Hol itt a probléma? Még külön kifejezés is van a női homoszexualitásra, akkor miért gondolod, hogy a férfiakéra nagyobb hangsúly van fektetve? Rengeteg film foglalkozik leszbikus párkapcsolatokkal és a nők közötti szerelemmel, köztük van Makk Károly '82-es "Egymásra nézve" című filmje is. Fülledtség, Adél élete, Mennyei teremtmények, Képtelen képregény, The Kids Are All Right. Ezek jutottak most így hirtelen az eszembe, de biztos vagyok benne, hogy még nagyon sokat ki tudnék guglizni. Bevallom, könyvek tekintetében nem tudok érdemben hozzászólni, mivel nem érdekel a téma, ezért nem olvasok róla. Az, hogy itthon miért nem jelennek meg melegeknek szóló regények, azért lehet, mert vagy kicsi rá a kereslet és nem éri meg a kiadóknak azért a pár száz eladásért lefordítani a műveket; vagy pedig nem is akarják az ilyen témájú regényeket a polcaikon látni, gondolom nem kell részleteznem miért nem, tudod te is.
Remélem azért, mert nem értünk egyet, nem kerülök be a "degenerált" válaszolók közé. Nem akarom degradálni a jelenséget, mert az tényleg egy létező probléma, hogy az emberek többsége a mai napig nehezen fogadja el az azonos neműek szerelmét. De ami fölött most itt vitázunk, azt már egy kicsit túlzásnak érzem...
Helyes megnevezése:
"A homoszexuális megnevezés leggyakoribb formája férfiak estében a "meleg", nők esetében pedig a "leszbikus" kifejezések."
Mindössze az a különbség, hogy a meleg szó a történelem során mindig változott, attól függően, hogy elfogadták a hatalmon lévők (pl. ókori róma), vagy éppen elutasította a vallási hatalom. Az utóbbiban képződött a b*zeráns szó, melyet a keresztények azon férfiakra használták, kiket egy démon megszállt, és ezért más férfiakat csábítanak el. Rendszerint boszorkányok mellett égették el őket máglyán (csak erről nem igen tudnak az emberek). A szó "b*zi" formában maradt fenn, és ma már csak annyit tud általában az ember erről, hogy sértő, és hogy kikre használjuk.
(sőt még az automata trágárságszűrőn is fennakadt ez a szó...)
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!