Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta felírás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta felírása esetén a nőgyógyásznak meg kell vizsgálnia?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen maszek nőgyógyászhoz szeretnék elmenni, hogy fogamzásgátló gyógyszert írjon fel nekem. Még soha nem voltam, de mivel már egy jó ideje van barátom és tervezek vele lefeküdni szeretnék előre gondolni.

Azonban, mint szerintem mindenki, félek az első alkalomtól, legfőképpen attól, hogy megvizsgál. Azt tudom, hogy a gyógyszer felírásához, mindenképp szükség van egy vérvételre, illetve ha jól emlékszem vizelet vizsgálatra. A nagy kérdés tehát, szükséges-e pluszba megvizsgálnia a nőgyógyásznak?

Én ezt személy szerint úgy gondolom, hogy mivel rohadt sok pénzt fizetek neki, ha én azt mondom, hogy nem szeretném, hogy megvizsgáljon, akkor nem kéne neki és anélkül is felírhatja a gyógyszert mivel a szükséges információ-miszerint rendesen működik a májam és a vesém, tehát ki fog ürülni- már a kezében van.

Azonban előbb mindenképp megakarom kérdezni, nehogy aztán az legyen, hogy a nőgyógyász követeli, hogy alulról most azonnal vetkőzzek le.



2019. szept. 4. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

mindenképpen meg fog vizsgálni, ha szűz vagy akkor ultrahanzoz csak

de emelett kell vizelet és vér vizsgálat is

2019. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ultrahanghoz meg gondolom nem kell levetkőzni?
2019. szept. 4. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem, le kell
2019. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen meg fog vizsgálni! Ha félsz a férfi nőgyógyászoktól (de nem kellene) akkor menj női nőgyógyászhoz.

S jól is teszi, hogy megvizsgál, egy alap UHG vizsgálat + kenetvétel (pl. HPV szűrés miatt) ha még nem voltál nőgyógyásznál amúgy is nagyon esedékes lenne. A háziorvos sem véletlenül hallgat meg sztetoszkóppal ha torokgyulladással elmész hozzá.

2019. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megvizsgál, de ez a saját érdeked. A te egészségedet szolgálja. Nagyon felelőtlen vagy, ha ki akarsz bújni ez alól.

Ő orvos, több ezer puncit látott már. Azt hiszed különösebben érdekelni fogja a tiéd?

2019. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilvan ha egy normális felelősségteljes az orvosod akkor megfog vizsgálni, anélkül nem lenne szerencsés feliratni magadnak gyógyszert. Egyszer úgyis tul kell esned a nőgyógyászati vizsgálaton. Számtalanszor voltam mar, mostmár egyáltalán nem izgulok, es nem vagyok szégyenlős.
2019. szept. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy felelősségteljes orvos, akinek még fizetsz is ráadásul főleg érdeke, hogy megvizsgáljon, azaz alapos vizsgálat után írjon fel neked fogamzásgátlót. Amúgy személy szerint azt gondolom, akit életében először nagyon erős menstruációs görcsökkel 13 évesen vitt el a mentő és ömlő vér és erős görcsök között vizsgáltak meg életében először, hogy aki elég felnőttnek érzi magát a szexuális élethez, annak egy nőgyógyászati vizsgálat se jelentsen gondot. Persze, rossz, kellemetlen, meg minden, de akkor élj nemi életet, ha elég felelősségteljes vagy. És ha az vagy, akkor azt fogod nézni, hogy az egészséged rendben legyen, hogy megfelelő ellátást kapj és nem azt, hogy pfú, most meglátnak alulról meztelen, vagy megvizsgálnak odalent. Mindenesetre jelezd, hogy még szűz vagy és akkor úgy fognak hozzádállni.
2019. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha szűz vagy, akkor nem fog megvizsgálni. Minek? Max csinál egy hasi UH-t. Egy normális anamnézisfelvétel alapján el lehet dönteni, hogy szedhetsz-e tablettát vagy sem.

Ha nem leszel szűz, mire mész, akkor megvizsgál.

2019. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!