Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek már hatásos, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek már hatásos, vagy várjak még?

Figyelt kérdés

Szóval, kedden vettem be az első Yasminelle nevű fogamzásgátló tablettámat, ezelőtt sose szedtem. Azóta minden este ugyanabban az időpontban bevettem. A betegtájékoztató azt írja, hogy ha a ciklus első napján elkezdem szedni, akkor már az első tablettától is "védett" vagyok. És én akkor kezdtem el szedni.

Igenám, de a szedés előtt kb. 1,5 héttel vettem be eseményutánit is. De nem tudom, hogy ez befolyásol-e bármit is.

Tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy szerintetek még használjunk mellé óvszert és várjuk ki, hogy 1 hétig szedjem, vagy a tabletta már (szinte) biztos védelmet nyújt?



2019. aug. 23. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos egy hónapot szokott ajánlani.
2019. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg véd, de az esemény utáni olyan mint egy hormon-atombomba. Jobb ha kivárod az első teljes hónapot.

S egyben elismerésem, nagyon jól tetted, hogy esemény utánik helyett a rendszeresen szedettet választottad.

2019. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában az orvosok azt szokták javasolni, hogy az első levelet szedd be és csak utána szexeljetek gumi nélkül. Nem lehet tudni, hogy kinek hogyan reagál a szervezete a fogamzásgátlóra, ezért szokták ezt ajánlani :)
2019. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 hónap
2019. aug. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazatok lehet és inkább várunk még. Ma inkább vettünk egy csomag óvszert.:)
2019. aug. 24. 16:16
 6/7 A kérdező kommentje:

Bárcsak így döntöttem volna már először. Megmondom őszintén, hogy sajnos idén ez már a 2. eseményutánim volt.

Első esetben is gondolkodtam rajta, de sajnos elhúztam idáig. Pedig akkor ezt már megúszhattam volna. De végülis jobb később, mint soha.

2019. aug. 24. 16:25
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valakinek hasonló kérdése lenne, ezért talált rá erre a kérdésre, akkor leírom a tapasztalatomat így nagyon-nagyon utólag.

Az történt, hogy a bevétel után ha jól emlékszem, akkor 4 nappal próbáltuk gumi nélkül az akkori barátommal és semmi gond nem lett belőle.

Igaz, hogy megszakítással védekeztünk, de azt eleve a mai napig kérem a mostani páromtól a tényleg biztos védelem érdekében.

Bár előfordult anno olyan, hogy volt barátom elfelejtette, és nem szakítottuk meg, de akkor sem lett semmi baj.

Amikor még a két kapcsolatom között volt egy "kalandom", akkor óvszert is használtunk és végre nem aggódtam végig, hogy kiszakad az óvszer, mert tudtam, hogy szinte biztosan nem eshetek teherbe (főleg egy olyan embertől, akivel azóta sem találkoztam:D).

Szóval azt mondom, hogy ha a tájékoztatóban leírtak szerint szeded, plusz még megszakítással is védekeztek, akkor ez majdnemhogy 100%-os fogamzásgátlás.

Ha pedig nem vagytok stabil kapcsolatban, akkor miközben az óvszer segít megelőzni a legtöbb fertőzést, a tabi egy plusz biztonságot nyújt, mivel tudod, hogy ha "baleset" történne, nem kell kiiratni esemény utánit.

Csak ebben bízok azóta is.

2020. dec. 28. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!