Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztalat (ok) fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalat (ok) fogamzásgátlóval?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 2 éve van barátom, és nagyon szeretnék vele óvszer nélkül lenni, de közben meg nem lenne jó móka betegnek se lenni. Anyukám azt mondta ő amikor fogamzásgátlót szedett kevésbé is kívánta apukámat, amit szintén nem szeretnék.

Jó lenne több tapasztalatot meghallgatni



2019. okt. 12. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A fogamzásgátló az csak a terhesség ellen véd a betegség ellen nem. Ez inkább bizalmi kérdés:) hűség és monogámia.

Régen más fogamzásgátló tabletták voltak de nem hiszem hogy befolyásolta a sexuális étvágyat.

Nézz utána a hormon mentes fogamzásgátló módszereknek ilyen pl.;a pesszárium és a hüvelysapka.

Pesszáriumot interneten vény nélkül is tudsz rendelni caya néven megtalálod ( de beszélj erről a nőgyógyászoddal mert pl ha hatra hajló méhszájad van akkor neked az nem jó csak a sapka)

Ezeket csak akkor kell fel helyezni ha csináltok is valamit nincs olyan probléma hogy elfelejtettél bevenni1-2 tablettát.

Mi pesszáriumot használunk 2eve és nem lettünk többen.

2019. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Derwer ***** válasza:

Ahogy a #1 is írta, a betegség ellen nem véd a fogamzás gátló.

Ma már jóval kisebb hormon tartalmúak a bogyók és van hüvely gyűrű is ami kevesebbet ad le és helyileg fejti ki hatását.


Ugyanakkor ettől még bőven marad mellékhatása, amik közül még mindig a libidó csökkenése az egyik leggyakoribb. Emellett a későbbi teherbe esést is nehezítheti illetve elfedhet bizonyos meglévő problémákat. (nálunk pajzsmirigyet fedett el, amiért nem akart jönni a baba, de végül másik bogyóval at lehetett hidalni)

Ez azonban csak próba után derül ki.


Ha egyéb megoldások is érdekelnek, (vagy csak úgy általában , hogyan működsz!), akkor ajánlom a youtube-n, Janka, hormonmentes csatornáját. Nagyon sok, lényeges infót tudsz felszedni, szerintem lehetne kötelező tananyag is...

2019. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Liz* ***** válasza:
53%

Szerintem hormonmentes fogamzásgátlóval kellene próbálkozni, az nem kavar be szervezeted egészséges működésébe, nincsenek mellékhatásai és bármikor fel lehet függeszteni!

Tablettát nem ajánlom, én is szedtem 4 évig és a libidóm földbedöngölése mellett még jó pár mellékhatása volt (és nagyon sok nő panaszkodik rá). Mindegy mennyire kevés hormont tartalmaz, hormonnak lennie kell benne különben nem lenne fogamzásgátló és lesznek mellékhatásai sajnos, libidó csökkenést mindenképpen okoz, hiszen az a lényege, hogy a testünk termékeny funkcióját lekapcsolja, így nem lesz ovuláció és nem lesz rendes menstruáció sem.

2019. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól mert Anyukadnak ez volt neked nem biztos. Minden szervezet más és más. Szerintem próbáld ki a tablettát ha hosszú távú a kapcsolat és senki nem lép felre semmi gond nem lesz!
2019. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A betegséget ( habár tényleg nem volt világos) a gyógyszer hosszú távú következményei alatt értettem
2020. jan. 6. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!