Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megvonásos vérzés csúsztatása?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megvonásos vérzés csúsztatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fogamzásgátlót szedek, így napra pontosan tudom, hogy mikor jön meg. Viszont idén pont karácsonyra fog esni, így szeretném előrehozni a megvonásos vérzést, vagy későbbre csúsztatni. A nőgyógyászom szerint akár ki is hagyhatok tablettákat, de akár azt is csinálhatom, hogy egy hónap kimarad a vérzésből, és amikor elfogy egy levél, tovább eszem a következőt.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy aki csinált már ilyet annál jelentkeztek-e negatív hatások? Hasfájás, erősebb vérzés, stb? Kicsit attól is félek, hogy bizonytalanabb lenne a tabletta hatása, de a nőgyógyászom szerint, ha nem csinálok ebből rendszert, nem lehet gond.

Vagy az lenne, hogy a most következő levél vegéből nem eszek meg öt darabot, vagy az, hogy kihagyok egy havi vérzést.


Köszönöm a véleményeket.


2019. okt. 28. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Három évig szedtem, sokszor csináltam ilyet. Mindig azzal a módszerrel, hogy rögtön folytattam a következő levéllel. Semmi bajom nem volt tőle.
2019. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hm, nekem speciel a szeretettől, a meghittségtől lesz teljes a karácsony, nem a szextől, de ki hogy csinálja :)

Egyébként nyugodtan kezdheted az új levéllel a placebók kihagyásával, nem lesz tőle bajod, a védettséged is fennmarad, csak ahogy a nőgyógyászod is mondta állandó rendszert ne csinálj belőle.

2019. okt. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából ha nem tartasz szünetet, akkor pont, hogy nagyobb a védelem...

Ha 3 hetes szedés ciklusban szeded, akkor az első és az utolsó hét necces, ha ott hagysz ki tabit, abból lehet gáz. Ha 6 hetet szedsz egyben, akkor is csak a szünet előtti és utáni hét a necces...

Tehát kevesebb potenciális gyenge pont van. Én csomószor szoktam csúsztatni sose volt semmi gondom. Se áttöréses vérzés, se semmi. És általában az utána lévő szünetben meg kicsit kevesebb is a vérzés, mert 6 hét alatt jobban elsorvad a nyalkahartya. Egyébként semmivel sem egeszsegtelenebb két-három havi ciklusokban szedni, mint önmagában a tabletta szedés.

2019. okt. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor lehet azt csinálom amit mondtok: Most az egyszer továbbszedem a levelet, és akkor egy vérzés kimarad.


Amúgy kettes: Nekem is a szeretettől teljes a karácsony. Csak tudod nem szeretem ha úgy szeretetteljes, hogy közben a lábam között csordogál, és rohangálnom kell wc-re, hogy ne ázzak át. :) Másrészt nem csak karácsonykor lenne meg, hanem utána is. Ergo ha bármi olyan van a tervben, mint pl fürdés termálban, vagy kirándulás, akkor azt eleve buktam.


Köszönöm a válaszokat. Szerintem azt fogom csinálni, hogy tovább eszem az új levelet.

2019. okt. 29. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!