Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félek a fogamzásgátló tablettá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a fogamzásgátló tablettától?

Figyelt kérdés

Még nem élek szexuális életet,de az orvosom felírta, mert nagyon durva görcseim vannak. Nagyon ódzkodok tőle, nagyon félek a negatív mellékhatásaitól-nem való majd szexuális élet mellett, feledékeny vagyok.

84 napra adta, mit javasoltok, hagyjam utána abba? Nem akarom...



2019. nov. 17. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha durva gorcseid vannak akkor inkabb az okára kéne rájönni hogy miert van. A fogamzásgátlotol nem fogsz meggyógyulni, attol csak megvonasos verzesed lesz. Ha abba hagyod a tablettát ugyanugy gorcseid lesznek. Vannak negativ mellékhatásai jocskan de ez ember függő. En fel évig szedtem viszont állandóan ment tole a hasam, hányingerem volt es szédültem.
2019. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Hát, ha nem akarod, akkor ne csináld. Most előjön majd két tábor akik mellette vannak és akik ellene, mindkettő arról akar majd meggyőzni, hogy a szerintük jó megoldást válaszd, mert "az összes gyóccer szar, mindenkit tönkretesz" vs "így nem érintkezik a bőrötök mindenhol csak a gumi és a bőr"


Egyik jobb, mint a másik.


Úgyhogy azt mondom, döntsd el magad, válaszd amit te szeretnél.

2019. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Imádom az orvosokat akik meg se hallgatnak, csak kiírnak valami gyógyszert oszt jóvan... én is jártam így, válts nőgyógyászt...
2019. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyjából egy éve görcsölök, előtte 5 évig semmi bajom sem volt.

Csinàltak ultrahangot, nincs tisztám, semmi bajom sincs.

Az orvos meg győzködött hogy hallgassak a nagyobb tudású emberekre...szóval ha szexelnék, mindenképp gumi+valami, de félek tényleg hogy beleesek abba hogy tüneteim lennének tőle

Doki szerint a tabi segít

18/l

Lassan a szex ideje eljön, én pedig kétségesen állok a témához ami a tabit illeti.. a hüvelygyűrű szimpatikusabb

2019. nov. 17. 22:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan voltam mint te. Görcsök, kórházba is kerültem, kivizsgáltak. Nem találtak semmit, pedig 2 nap alatt csináltak 3 hasi uh-t, vérvételt. Az orvos megmondta, hogy nem akarnak ott többet látni ezzel a problémával, megmondták hogy szedjek fog.gátlót. Nagyon nem akartam, de aztán végül belementem. Bajom nem volt tőle, de ez egy szerencsés eset szerintem. Több lányt is ismerek a környezetemben, akiknek nem tett jót. Ahogy már előttem írták, mérlegeld, hogy neked belefér-e, megpróbálod-e.


(Egyébként a rosszullétek maximálisan elmúltak nálam.)

2019. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt érzem hogy felírta és jólvanaz, pedig semmi vizsgálatot nem csinált hogy jó e a szervezetemnek a gyógyszer.

Magándokit nem igazán tehetünk meg,mert nagyon sok dolgomra anyagilag költünk, nem fér bele

2019. nov. 17. 22:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj egy másik orvoshoz a görcseid miatt. Ez még nem jutott eszedbe?

Ha a másik nődoki is azt mondja h a tabi segít akkor próbáld meg, ha 1 hónap után bármilyen mellékhatást észlelsz akkor menj vissza a dokihoz, és vagy kapsz másik gyógyszert, vagy nem fog felírni semmit.

2019. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Vidéken nincs nagy választék az orvosokból, a legjobb orvoshoz járok.

Szerintem végigszedem a három hónapot, utána abbahagyom

2019. nov. 17. 22:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Mint minden készítménynek a fogamzásgátlóknak is lehetnek mellékhatásai. Azért írta fel, hogy stabilizálja a ciklusaidat és kiegyenlítse a hormon háztartásod. Kezd el alkalmazni - akár élsz nemi életet akár nem - ha mellékhatások jelentkeznek akkor majd visszamész az orvoshoz hogy írjon fel másik készítményt (nem mindenkire ugyanúgy hat minden készítmény, mindenkinek más és más az optimális).
2019. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.


#6: amit én nagyon javaslok: menj el legalább a háziorvosodhoz, és kérj tőle beutalót vérvételre, hogy szedhetsz-e egyáltalán fog.gátlót. Van egy ismerősöm, nőgyógyász felírt neki fog.gátlót, az nem volt jó, felírt másikat, közben mindenféle gondja lett. Fogyás hasmenés. Most trombózissal fekszik kórházban 18 évesen. (És azt tudni kell, hogy nem írnak fel egyből új gyógyszert. 2-3 hónapot kell várni, hogy a régi kiürüljön a szervezetedből).


Persze ez elég ritka, és nem is ijesztgetni szeretnélek. Ahol normálisan zajlott ennek a menete, vérvétel, gyógyszerfelírás, szedés, a többsége rendben volt. 1 esetet ismerek, ahol a lánynak hangulatingadozásai lettek, random elsírta magát. Gyógyszert váltott és jól is lett.


Nem okoskodásnak szántam ezt, és a mai fog.gátlók sokkal biztonságosabbak és megbízhatóbbak, mint 10-15 évvel ezelőtt. Viszont szerintem az a legbiztonságosabb, ha vérvétel után kapsz gyógyszert, a receptíráskor konzultálsz az orvosoddal, hogy igen, még mindig minden rendben van, vagy ezt és ezt vetted észre. Rákszűrés fél vagy 1 évente. Így nem lehet nagy baj szerintem.

2019. nov. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!