Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 fogamzásgátló tablettát vettem be egyszerre. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
28 darabos fogamzásgátlót szedek amit ugye minden nap kell szedni és szombaton és vasárnap is teljesen elfelejtettem bevenni aztán hétfőn pótoltam be és 3-at vettem be egyszerre. Másnap reggel hányingerem volt. Szerintetek baj lehet?

2019. dec. 17. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a használati utasítást, vagy menj el nőgyógyászhoz. Nem kioktatásként, de nagyjából minden gyógyszer leírásban ott van, hogy ezt ne csináld. Olvass el mindent mielőtt beszeded..
2019. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam előtte de semmit nem irt arról hogy mivan ha már 2 is kimaradt
2019. dec. 17. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzágátlóban egy hormon van, ami a tüszőrepedést (ovulációt) gátolja. Ha a hormon hatása megszűnik, a tüszőrepedés (és ezzel a ciklus) újra beindul, de nem biztos hogy azonnal. Lehet hogy ki tudsz hagyni pár napot, majd újra adagolod a hormont és még épp időben telíted a szervezeted a hormonnal ahhoz, hogy meggátold a tüszőrepedést.

A hormont a megfelelő időpontokban amúgy is ki szokás hagyni, ekkor a szervezet többi hormonja teszi a dolgát, beindul a megvonásos vérzés, vagyis ez az amikor abbahagyod a tablettát és "menstruálsz". Azért idézőjelben, mert ez nem igazi menstruáció. Ilyenkor a tüszőrepedés magától is gátolva van, emiatt tudod abbahagyni a tablettát pár napra. Az, hogy adtál-e esélyt a tüszőrepedésre (és ezzel az egész védelmedet elcseszted-e), attól függ, hogy melyik tabletta marat ki. Ezt innen nem nagyon lehet megállapítani, úgyhogy amíg ki nem derül, addig gumizni kell.


A kihagyott tablettát azért nincs értelme bevenni, mert attól hogy ma felb.szod az égbe a hormonszintet, még a tegnapelőtt elfelejtett tabletta miatt a tegnapelőtti hormonszinted le volt esve. Ha akkor épp volt egy repedni vágyó tüsző, azt már nem csinálod vissza a mai tripla adaggal, az addigra már megindult a maga útján. Ez olyan, mintha nyitva hagytad volna tegnap az ajtódat, ezért ma háromszorosan is bezárod. Az már azt a tolvajt aki tegnap a nyitott ajtón besurrant, nem fogja utólag elrettenteni.


Ha a rosszullét nem múlik el, akkor orvoshoz kell fordulni. A tabletta hormontartalma ugyan némi ráhagyással van kitalálva, hogy 50 kilós meg 100 kilós emberben is működjön, de a 3-szoros adag azért már okozhat gondokat, különösen, ha vékony vagy.


A szex és a védekezés nem ilyen félvállról vehető dolgok. Ha feledékeny és felelőtlen vagy, akkor ne tablettázz, mert csak ártasz magadnak. Ha zéró ismereteid vannak a saját testedről, és még a nyüves papírt is lusta vagy elolvasni, akkor inkább ne szedj semmit (még aszpirint se), de különösen ne komoly dolgokat.

2019. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-ashoz csatlakozva..

Kiegészítő védekezés kell (óvszer), de ha így szeded, akkor csak a ciklusodat borítod fel, és neked a fogamzásgátló nem való!

2019. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Egyszer én is harmat vettem be, felelőtlenség volt tudom. Egész hónapban hányingerem és migrenem volt, fajtak és feszültek a melleim! A következő menstruaciom nagyon erős volt a többihez képest, de utána szépen visszaállt a rend. Soha többet ne csinálj ilyet, azt javaslom.
2019. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Csak aznap voltam rosszul de már minden rendben van azóta sem történt ilyen.
2020. jan. 15. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!