Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen tapasztalataitok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tapasztalataitok vannak a hüvelygyűrűvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretnék hüvelygyűrűt használni, viszont felmerült bennem rengeteg kérdés. Kérlek segítsetek nekem a tapasztalatokkal. Tehát elsősorban azoktól szeretnék kérdezni, akik használtak / használnak ilyet.

1.Igaz, hogy tényleg alacsony a hormontartalma?

2. Kik azok akiknek nem válik be / nem ajánlott? Miért? Milyen panaszok tünetek lehetnek?

3. Miután felhelyezésre kerül első alkalommal a gyűrű, akkor a vérzésed megváltozik (már mint normális ha rövidebb lesz, más állagú)?

4. Milyen helyzetekben szükséges a kiegészítő védekezés?

5. Az 1 hetes megvonásos vérzéses időszakban is véd? Tehát akkor is lehet védekezésnélkül együtt lenni?

6. Minden esetben 3 hétig van fent a gyűrű?

7. Uszoda, szauna, termál használatnál ki kell venni vagy nem nő meg a bakteriális fertőzések kockázata?

8.Intimmosakodó, sikosító használható a hüvelygyűrű esetében? Spermicid tartalmú készítmények alkalmazása az első 1 hónapban indokolt vagy felesleges?

9. Honnan tudnom, hogy jó helyen van és nem fog kiesni?

10. A gyűrű tud sérülni (elszakad, megreped)?

11. 3 hét után milyen szemétnek számit hulladékgazdálkodási szempontból?

12. Fertőtleníteni szükséges bizonyos időközönként?

13. Hány havit ír fel a doktor egyszerre? Milyen gyakran kell menni kontrollvizsgálatra?

14. Mikortól véd? Ezt befolyásolja bármi?

15. Véradás és a plazmadást lehet folytatni használat mellett?



Előre is köszönöm szépen a válaszokat :)



2020. febr. 21. 12:22
 1/2 anonim válasza:

Szia. Azt hiszem én vagyok a te embered, de annyi a kérdés, hogy beleszédültem. :D


Nos. Tényleg igaz, hogy alacsony a hormon tartalma, én nálam nem eredményezett semmiféle mellékhatást.

Azt, hogy neked ez bevállna-e mindenképpen a nőgyógyászoddal kell megbeszélned. Én azért beszéltem neg vele annó mert tudom, hogy szórakozottabb vagyok annál, mintsem minden nap bevegyek gyógyszert, biztosan elfelejteném. :)


Az elsőt a vérzés alatt kell felhelyezni. Tudom ez kicsit fura először. Ha tampont használsz akkor bonyolultabb lesz egy hétig az életed. De utána a következő vérzésedet már úgymond ,,te állítod be" amikor kiveszed a gyűrűt.


Az egyhetes időszak alatt menstruálni fogsz, szóval ott nem igazán érdekes ez a védekezés kérdés, de ha mégis, akkor mindenképpen védekezzetek.


Én nem vettem volna észre hogy más állagú vagy időszakban eltérő lett volna. Egyszerűen csak "beállítható". Ami sokszor tud hasznos lenni.


Jelenleg amúgy már nem használom ezt a módszert, de a kiegészítő védekezés nálam nem játszott szerepet. És nem is lett belőle probléma, de ez mindenkinek szíve joga.


Amúgy ez tőled függ de akár pár nappal tovább is fent lehet a gyűrű, mint három hét. Nekem ezt a nőgyógyász mondta, hogy nyugodtan ha úgy érzem pár napig hagyhatom még.


Semmiképpen ne vedd ki az ilyenek használata mellett sem mint uszoda vagy szauna mert csak három óráig biztonságos kivenni, de általában ezek nem azok a helyek ahol csak megfordulsz és jössz ki.

Viszont azzal számolnod kell, hogy lehet érzékenyebb leszel az efféle tünetekre, így a higiéniára nagyon oda kell figyelned.


Intim mosakodó és sikosító persze, használható. A spermicid szerintem felesleges, de erről ugyancsak a nőgyógyász tanácsát érdemes kikérned.


A felhelyezése amúgy a betegtájékoztatón is rajta lesz, de amúgy nem nehéz, össze kell csippenteni az ujjaddal és feltenni. Majd meglátod. :)

Illetve ha nem vagy eszméletlen tág, akkor lehetetlen, hogy kiessen, mert elég nagy ahhoz hogy a hüvely falához tapadjon, bízz bennem. :D


Meg tud serülni amúgy mivel szilikon. De rugalmas anyagból van, szóval nagyon nehezen történhet ilyesmi.


A hulladékos részt sajnos nem tudom megválaszolni neked, és kidobtam a kommunális szemétbe. Lehet nem kellett volna.


Mivel a hüvely öntisztuló rendszernek számít, ha nincs bajod, illetve nem veszed ki a gyűrűt alapvetően nem kellene tisztogatni.


A doktor felïrhat havit, vagy három havit. Általában a második opciót szokták adni, ez olcsóbb egy picivel. De amúgy elég drága dolog így is.


Ha feltetted az elsőt a vérzésed alatt, amint elállt a vérzés elvileg szabad a pálya.:))


Véradás és plazmaádás témában sem tudok sajnos segíteni. Remélem jönni fog egy hasonlóan bőszavú válaszoló, aki segíteni fog neked a két megválaszolatlan kérdésben.


Üdv:)

2020. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Igaz. Minden jelenleg piacon lévő fogamzásgátlásra való hormon készítmények alacsony amúgy. Viszont speciel a trombózis kockázatot fokozó hatása nagyobb, mint bármelyik szájon át szedhető fogamzásgátlónak.


2. Pont ugyanolyan mellékhatásai lehetnek, mint az összes kombinált fogamzásgátlónak. Fejfájás, lididócsökkenés, hangulatingadozás, nagyobb fogékonyság hüvelyi fertőzésekre, fokozott trombózis hajlam stb. Hogy neked ezek közül lesz-e bármi, azt nem lehet előre megmondani.


3. Elvileg nem, azt a vérzést meg nem befolyásolja, amikor elkezded. De sokan tapasztalják, hogy abbamarad\lecsökken a vérzés, vagy pont, hogy elhúzódik. Egyik sem kóros.


4. Ha több órát van hüvelyen kívül, mint amennyit a tájékoztató megenged. Hányás, hasmenés nem befolyásolja, mert a hüvelyből szívódik fel.


5. Igen, véd.


6. Szabály szerint igen. De amúgy 4 hétre elegendő hatóanyag van benne, tehát egy héttel tovább lehet használni. És szünet nélkül lehet újat felhelyezni, ha el akarod tolni a vérzést.


7. Ha alapból nem vagy hajlamos ilyesmire, akkor nem valószínű, hogy gondot okoz. Ki lehet venni pár órára, de ha több időt töltesz a strandon, akkor oda a védelem.


8. A síkosítót nem tudom, valószínűleg nem okoz gondot. A spermicid használata felesleges.


9. Ha nem érzed, akkor jó helyen van. Amúgy ne lehet rossz helyen, mert nem fizikailag véd, hanem a hormonok révén, azok pedig felszívódnak akkor is, ha lejjebb/feljebb csúszik az eszköz.

Csak ne essen ki, mert akkor nyilván nem véd :D


10. Biztos tud, de normál használatnál nem fog.


11. Sejtesem szerint gyógyszertárban kellene leadni.


12. Nem.


13. Maximum 3-at. Ha nincs panasz, akkor évente elég a kontroll és a rákszűrés, a többi időben csak felírja. Háziorvos is kirhatja amúgy, ha már használod.


14. Ha a menzesz első napján teszed fel, akkor azonnal.


15. Tudtommal igen, de ezt a veradóban érdemes megkérdezni.

2020. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!