Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van olyan, hogy nem hat a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy nem hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Rendesen szedem minden nap percre pontosan ugyanabban az idopontbam

Mindent az előírtak szerint csinálok. Nincs pecsételő vérzésem és pontosan jön meg a vérzésem mindig. A helyzet az hogy nincs barátom és úgy szedtem egy nemrég történt trauma miatt... Amiről nme beszélnek.. Most viszont egy ideje van barátom és pár napja együtt voltunk úgy is. Ha eddig nem volt gondom a tabletta szedés alatt akkor az azt jelenti hat a gyógyszer? Nem tudhatom h hatásos volt e mert nem voltam eddig senkivel! Viszont félidőben mindig volt az a fura ovus váladékom.az normális ha foggatlot szedek? Nem szeretnék egyáltalán gyereket ezért is védekezek! Létezik hogy észre se veszem h nem hat a tabletta pl nem szívódik fel vagy nem nekem való? Ilyen van? Az orvos nem vizsgált ki előtte csak felirta.lindynette 20 at szedek! Kérlek titeket hogy olyanok írjatok akik a tapasztalataikkal tudtok segíteni és nem csak trollkodtok. Előre is köszi a segítséget!



2020. márc. 18. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Én személy szerint nem hiszek a fogamzásgátló hatásában és nagyon károsnak tartom, ezért sosem szedtem, viszont sok barátnőm és ismerősöm igen. Azt javaslom - hogyha lehet - akkor ne fogamzásgátlóval védekezz, hanem óvszerrel. Ha rendeltetésszerűen használjátok az óvszert, akkor nem lehet baj, valamint ott le is tudod csekkolni, hogy kilyukadt-e, kerülhetett-e beléd sperma, stb.

Menstruációs problémák adódhatnak egy trauma miatt, viszont a tested magától is helyre tudja ezt hozni, legtöbbször nincs szükség gyógyszeres kezelésre. De mivel nem tudom a részleteket, nem is szándékozom ebbe beleokoskodni, úgy cselekedtél, ahogy jónak gondoltad.

AZ viszont nagy baj, hogyha az orvos nem vizsgált meg a fogamzásgátló tabletta felírása előtt. Hogyha csak a menstruációs ciklusod helyreállítása volt a cél, akkor nem annyira vészes, ha kivizsgálás nélkül írta fel az orvos a tabit, ugyanis vannak "univerzálisak" is, ami majdnem mindenkinek beválik. Ha már védekezésképp is szükséged van a tabira, akkor érdemes olyan nőgyógyászhoz fordulni, aki lelkiismeretesen kivizsgál, ugyanis ami az egyik nőnek beválik, az nem biztos hogy beválik egy másiknak is. Ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk, a fogamzásgátlót is egyénileg kell megválasztani.

Ha a közelmúltban, a már szexuálisan aktív időszakod körül volt hányással-hasmenéssel járó betegséged, akkor történhet olyan, hogy a tabletta a felszívódása előtt ürül ki a szervezetből, viszont ez elég ritka.

Azt ajánlom neked kedves kérdező, hogy menj el ismét nőgyógyászhoz, és egy laborvizsgálat keretében válassza ki számodra az orvos a megfelelő tablettát, amivel még inkább minimalizálódnak a teherbeesési esélyeid. Addig pedig javaslom, hogy kiegészítésképp és megnyugtatásként használjatok óvszert.

2020. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Igen, hat a fogamzásgátló. Nem attól hat, hogy voltál-e valakivel, hanem a hatóanyagtól ami felszívódik a szervezetedben.
2020. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat! Ment a zöld mindenkinek!
2020. márc. 19. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!