Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése folyamat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése folyamatosan vagy 1 hét szünet kell?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom fel írt egy fogamzásgátló tablettát. De még az első 21 tabletta előtt Meg jött a vérzésem. És nem tudom ez normális e vagy esetleg van neki egyéb oka. A tablettát rendszeresen be vettem. A 21 darabból van még 3 de reggel meg jött a vérzésem. Vagy valami ahhoz hasonló. Hogyan tovább a többi tablettával? Kezdjem szünet nélkül a következő 21 tablettát vagy várjak vele 1 hetet.

2020. márc. 23. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Te nem olvasod el a betegtájékoztatót? Ott le van írva. A tablettát a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni és ha 21 tablettát mind bevetted lehetőleg ugyanabban az időben, akkor kell egy hét szünetet hagyni. Ebben az egy hétben fog jelentkezni az úgynevezett megvonásos vérzés. Tehát, ha elkezded a tablettát szedni hétfőn, végig szeded 21 napig, akkor vasárnapi nap lesz az utolsó. Akkor kihagysz egy hetet, és csak az arra rá következő hétfőn kezded az új levelet.
2020. márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A menstruációm 1 napjától kezdtem a szedést minden nap pontosan. De a 21 tablettabol van még 3 mégis meg jött. Ezért nem tudom, hogy most 1 hétig ne szedjem, vagy még ezt a 3 át vegyem be és utanna szüneteltessem vagy szedjem folyamatosan
2020. márc. 23. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvasd már el azt a retek betegtájékoztatót! Ez pontosan le van írva benne!
2020. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vedd be még a maradékot aztán tartsd a szünetet rendesen. Majd beáll a vérzés is, de még a szervezetednek hozzá kell szoknia.
2020. márc. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel még most kezdted szedni, be kell állnia a hormon szintednek. Szedd be mindet, tartsd meg a 7 nap szünetet, aztán a 8. napon kezdd el az uj levelet. Ha a 3. levél után is fennáll ez a probléma, akkor menj vissza a dokidhoz, lehet másikat fog felírni. De időt kell adni neki.
2020. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!