Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyek azok a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyek azok a fogamzásgátló tabletták, amiket "folyamatosan" lehet szedni? Tehát nem 21 napig, aztán 7 nap szünet.

Figyelt kérdés
Ez utóbbit írta fel a nőgyógyászom, de ha jól tudom létezik olyan is, amelyiknél nem kell szünetet tartani, tudnátok írni valami márkát, nevet ennél? Át szeretnék térni, mert nagyon macerás ez a számolgatás nekem, meg amúgy is a plusz védekezés se a legpraktikusabb. (tudom, hogy majd a nőgyógyász írja fel, mondja meg, hogy mi a jó, de szeretnék utánanézni, hogy árban milyenek ezek)

2013. júl. 29. 12:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Mindegyiknél kell szünetet tartani. Egyedül a Yaz olyan, h 24 tabletta, aztán 4 placebótabi, de itt is a szünet az a 4péacebótabi.
2013. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Első!

Van más is.

Én Velgynt szedek, az is 28 szemes. Ott sem kell szünetet tartani.


Amúgy kérdező, mit kell számolgatni? Van 21 tabletta, rajta a napok nevével, így beszeded minden nap az adott napi tablettát. Utána meg vársz 7 napot, tudod, hogy mondjuk szerdán kell folytatni, akkor szerdán folytatod. Ennyi.

Amúgy meg miért is kell pluszban védekezni? A 7 napos szünetben véd a tabletta. És minden tablettának megvan, hogy mennyi idő, míg kifejti a hatását. És ugyanazok a szabályok vonatkoznak az összesre, ha bármi történt, ami csökkenthette a hatást, akkor kiegészítő védekezés kell!

2013. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Plusz védekezés nem kell, ha már szeded azt a sz*rt. Igen, akkor már más is van, nemcsak a Yaz.
2013. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy olyat kérsz, ahol placebo tablettákkal segítik a szedést!

A legtöbb ilyen.


21 vagy 24 hatóanyagos tabletta és 7 illetve 4 hatóanyagmentes (placebo) tabletta.


Olyan NINCS, ami 28 hatóanyagost tartalmazna. Kell a szünet.

(A Velgyn 24+4-es)

2013. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó!

Én is tudok olvasni, hogy a 4 placebo tabletta nem tartalmaz hatóanyagot, de attól még az egész hónapban minden nap tablettát kell szedni. Vagyis nincs tabletta szünet. Hatóanyag szünet van, de tabletta szünet nincs. Ha lenne, akkor nem lenne a 4 placebo, hanem 4 napig semmit nem kéne szedni.

És a kérdező ezt kérdezte. Hogy van-e olyan, amit folyamatosan kell szedni.

Erre írta az első, hogy csak 1 fajta van, mire írtam én, hogy van másik is, mert én is olyat szedek (Velgyn).

2013. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Utolsó!


De ez az, hogy NEM kell a tiédet sem folyamatosan szedni!


A placebo CSAK a szedést könnyíti!


Ha úgy döntesz, NEM szeded be, hanem 4 nap múlva simán folytatod a következő levéllel, akkor is ugyanúgy védett maradsz!


Kérdezd meg az orvosod vagy olvasd el újra a tájékoztatót, ha nem hiszed.

2013. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én elhiszem. Nem arról van szó. Csak ezt végig lehet szedni és arra gondoltam. Tehát az egész levéllel folyamatosan. Nem kell szünetet tartani tabletta tekintetében. Tehát fizikálisan, akkor is bevesz az ember tablettát, amikor éppen hatóanyag szünet van.

Erre gondoltam.

2013. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A placebótabikat valóban ki lehet hagyni.. de ha már ott vannak, akkor szedje be, mert ezzel is könnyíti a szedést.
2013. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, mit akarsz számolgatni.. Minden nap egy darab tablettát beszedsz, aztán ha látod, hogy hoppá, elfogyott az egész levél, kihagysz egy hetet. Amelyik napon beszeded az utolsót, a +1. napon kezded el egy héttel később.. Ha ezt nem vagy képes számontartani, hidd el, a 28 darabos tablettáról is meg fogsz feledkezni. Arról nem is beszélve, hogy ezeknél marhára nem mindegy, ha elnézed a napokat, mert ha a szedés közepén véletlenül placebot veszel be, elég nagy gubanc lehet belőle.
2013. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a rendes helyett placebót bevenni, mert azok fehér színűek:D
2013. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!