Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Placebó tablettát szedjem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Placebó tablettát szedjem vagy a sárga hormon tartalmút?

Figyelt kérdés
Ditinell fogamzásgátlót szedem.(24 db hormontartalmú és 4 db placebó van benne). Ma jött meg és még maradt 1 db placebó tabletta. A kérdésem az lenne, mivel első fogamzásgátlóm és nem igazán találtam rá választ, hogy azt a maradék 1 db placebót kell beszednem, vagy kezdjek egy új levelet hormon tartalmúval? Naptár szerint holnap kellene megjönnie,ugye amikor elfogy a placebó. Remélem érthető. Ne szedjetek szét.:D

2020. ápr. 18. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Sziaa! Ugyanezt a gyógyszert használom. Ugye elsőnek akkor kezdtem el szedni amikor megjött (nyilván akkor hormon tartalmúval kezdtem ugye.) de én mindig végig szedem a lapot, beszedem mind a 4 placebót és utána a hormon tartalmúakat, azt hiszem a megvonásos vérzéshez így kell. Sokszor nekem olyan is van, hogy már elkezdem a hormonális adagot, de még menstruálok. Szerintem ne hagyj ki semmit, pont ezért van így kitalálva. Sok szerencsét!❤️
2020. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de furi azért, hogy ugye amikor elkezdtem ugye a sárgát kellett legelőször amikor megjött. ezért is gondoltam, hogy most is azt kellene, mert ugye ma jött meg.
2020. ápr. 18. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezded és amikor már szeded egy ideje az teljesen más, miután a szervezeted "megszokja" a placebo alatt kell vérezned, be kell szedned mind a 28-at, ha elérsz a 24 aktív végére 4 placebo kezdődik, ezalatt a 4 placebos tablettás nap alatt kell jelentkeznie a megvonásos vérzésednek, majd ha elfogy a tabletta akár vérzel még akár nem el kell kezdened a következő levelet, tehát papíron az első hónap után aktív tabletta alatt nincs vérzés (habár az nem baj ha még meg van mikor beveszeded az első pár szem aktívat)


Én most szedtem 3 hónapig, de nálunk most nem kapható a városban úgy hogy most mást kaptam sajnos pedig kedveltem a ditinellt, de amúgy olvasd el a hogyan kell szedni részg teljesen a betegtájékoztatóból mert leírja mikor kell a vérzésnek jelentkeznie

2020. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!