Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Befolyásoló tényezó a következ...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Befolyásoló tényezó a következményekre az, hogy milyen fajta fogamzásgátlót szedtünk és abbahagyjuk?

Figyelt kérdés

Most arra gondolok, hogy valaki gyengébbet szedett akkor várhatóan hamarabb rendeződik a szervezete mint aki egy erősebb gátlót szedett?


Na meg ha én mellékhatások nélkül szedtem a gyógyszert akkor valószinűleg nem is kell számitanom komolyabb mellékhatásra? nyilván fájdalmasabb lesz a menstruálás, de pl krónikus hajhullás, ragyásodás, fogyás is jelen lehet?

Vagy ez teljesen egyénfüggő? Tapasztalatokat várok! :)


24/L



2020. ápr. 29. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő... a hatóanyag tartalmat (erősséget), készítményt mindig egyedileg javallja az orvos a leleteid alapján.

Amire számíthatsz: egy ideig kicsit rendszertelenebb lesz a ciklusod, utána kb. minden visszaáll arra ami volt. Ha a előtte nem hullott a hajad akkor a gyógyszer abbahagyását követően sem fog.

2020. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hm rendben köszönöm.

Csak olvastam, hogy volt akinek pont, hogy a gyógyszer elhagyása után hullott és mellette bőrproblémák is lettek.

2020. ápr. 29. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván függ a helyzet attól, hogy mekkora dózist vitt be az ember folyamatosan, de az, hogy kinek milyen tünetei lesznek utána az teljesen egyéni. Az orvosom szerint az is befolyásolja ezt, hogy a tabletta előtt volt-e valamilyen bajod, pl. rendszertelen ciklus, erős pms, hormonális pattanások stb. Akiknél azért írták fel a tablettát, hogy ezek rendeződjenek, náluk nagyobb esélye van, hogy a tabletta után megkavarodnak s dolgok, mert a fogamzásgátló gyakran elnyomja, elfedi a problémákat, de nem tudja megoldani. Gyakran visszaállnak a tabletta előtti viszonyok, de pl. a pattanásokon egy jó bőrápolási rutin sokat javíthat.
2020. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oh értem. Gyengye gyógyszert szedek.

Nos nekem gyulladt mitesszereim, komedóim voltak amit a sebesre nyomkodással folyamatosan tovább ártottam. Meg alapozó nélkül sehova nem mentem stb. Azóta agyba rendbe jöttem mert ha van rajtam egy pattanás akkor simán vállalom, viszont gyógyszer előtt nagyon lassan gyógyult a bőrőm, most viszont 1 hét és nyoma sincs egy nagyobb pattanásnak. Remélem a gyógyszer nem fogja felkavarni a dolgokat, meg inkább a hajhullástól félek. :S

2020. ápr. 29. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt a gyógyszer előtt. Nem tudom, hogy baba miatt hagyod-e abba, de ha nem, akkor javaslom a retinol használatát. Nekem nagyon bevált a komedók ellen. Tajti Ildi videóit ajánlom a témában, ő tényleg egy guru :)
2020. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!