Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Termèkenysègtudat,mint fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Termèkenysègtudat,mint fogamzásgátló módszer?

Figyelt kérdés
Olvastam róla,a hormonmentes.hu-n Janka (is) tart tanfolyamokat,ahol termékenysègtudatról lehet tanulni. Az alapja,hogy a hónap nem minden napján termékeny a nő, és hőmérőzès (többek között) segítségével, és a saját testünket is megismerve tudjuk,mikor vagyunk termékenyek. Az lenne a kérdésem,valaki védekezik ez a módszer alapján? Nem szeretnék fogamzásgátlót szedni. Ha valóban figyelem,betartok mindent, és azokon a napokon amikor nem vagyok termékeny,megszakításos módszert is használunk,akkor mennyire lehet 100%? Olyanok válaszát várom,akik hallottak erről,illetve ezeket alkalmazva vèdekeznek a terhesség ellen. Köszönöm. 21/L

2020. máj. 29. 21:56
1 2
 11/11 anonim válasza:
Igen, és akinek abszolút nem szabályos a ciklusa, vagy épp most dönt úgy, hogy felborul - esetleg kiderül, hogy ilyen-olyan okok miatt nehezebben tudja követni, pl. ki nem vizsgált ok miatt eleve alacsonyabb ébredési hővel, bekúszó megfázással? Nem egy kérdést látsz a témában, ahol elméletileg a dologhoz értő kérdező van épp zavarban egy új tünet, vagy hasonló miatt. Ha valakinek tankönyvi ciklusa van, és felesküdne, hogy tökéletesen ismeri, annak valóban remek módszer, de estem már teherbe mellette, és természetesen végig meg voltam győződve, hogy percre pontosan tudom az események láncolatát. Említette valaki feljebb, és csak megerősíteni tudom, hogy ha valakinek végül nem gond, hogy gyerek lesz belőle, mint ahogy akkor épp én sem bántam, akkor ez jó alternatíva.
2020. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!