Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A túlsúly tényleg jó fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A túlsúly tényleg jó fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Egyik baratnőm hónapok óta próbál teherbe esni, de az orvosa azt mondta esélytelen, amíg nem adja le a rajta lévő 15-20 kg súlyfelesleget. Na, rajtam, bár büszke nem vagyok rá és nem is ez a lényeg, de van legalább 30 kg plusz. Kipróbáltuk a barátommal ebben a hónapban, hogy nem védekezünk, hátha véd a túlsúly, és ma meg is jött, szóval bevált.

Nyilván nem érdemes emiatt meghízni, de másnak van ilyen irányú tapasztalata?


2020. máj. 29. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ még le kell fogyni, az egészséged miatt. Erre koncentrálj.

De kizárt, hogy 100% védekezés lenne...

2020. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A túlsúly önmagában nem véd, ellenben egy csomó olyan probléma kötődhet hozzá, ami miatt nem sikerülhet/nehezített a teherbe esés, vagy egy esetleges sikeres fogantatás után nagyobb a vetélés kockázata.

Ilyenek a pajzsmirigyproblémák, túl magas tsh hormonszint, pco szindróma, inzulinrezisztencia, előfordulhat, hogy a ciklusod rendszeres, de valójában nincs peteérésed.


Én a túlsúlyod miatt mindenképp javasolnék egy teljes kivizsgálást, és lehetőség szerint életmódváltást, mert még ha most jó bulinak is tartod, hogy így "védekezel", később rengeteg problémád lehet még a feleslegből, akár a gyermekvállalás kapcsán, de millió egyéb egészségúgyi kockázata is van az elhízásnak, olvass utána.

2020. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem véd, csak nehezebb a teherbe esés, de nem lehetetlen. Tudod hogy működik ez... Murpy törvénye itt is "dolgozik", ha teherbe akarsz esni, akkor egy csomó minden akadályozza, ha viszont nem szeretnél akkor tuti hogy a legkisebb "hibára" is sikerül.

A #3-asnak tökéletesen igaza van, a jelentős túlsúly (márpedig 30 kg az) nagyon egészségtelen, egy csomó betegség előszobája.

2020. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha védene, akkor nem lenne annyi túlsúlyos kismama.

Amúgy abortuszra akarsz menni?

Elég felelőtlenek vagytok....

2020. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig bevált, olyan dagadt vagyok, hogy senki nem feküdne le velem.

De viccet felretéve, az orvos nem általánossagban beszélt, hanem konkrétan 1 személyről, egyébként rengeteg kövér nő esik teherbe.

2020. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vált be :( 9 hetes terhes vagyok.
2020. aug. 31. 07:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom.


Viszont véleményt kértél, és 6 egybehangzó választ kaptál, hogy "nem, nem jó, terhes leszel"


Ezek után őszintén nem értem a meglepettséged.

2020. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!