Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha Novynette tablettát szedek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Novynette tablettát szedek, már az első hét napos kihagyás alatt meg KELL jönnie a vérzésemnek? Illetve ha igen, a kihagyós hétnek legkésőbb melyik napján?

Figyelt kérdés

Ha Novynette tablettát szedek, már az első hét napos kihagyás alatt meg KELL jönnie a vérzésemnek, figyelembe véve a következőket:

- A ciklusom évek óta 35 napos és órára pontos, és eddig nem volt vele gondom (bár volt, aki azt mondta, ez nem egészséges).

- Az utolsó héten elég erős antibiotikumos hüvelykúpot használtam gombás fertőzésre

- A tablettaszedés utolsó napján, az antibiotikum befejezése után 2 nappal gumi nélkül voltunk a párommal. Csak 5 percig volt bennem, és nem élvezett el, de előváladék elvileg jöhetett (ami ugyebár tartalmazhat életképes spermiumokat). Szerinte nem jött, de én nem vagyok annyira biztos benne. Tesztet még nem végeztem, még pár napig úgyse mutatna megbízható eredményt.


Mindezt figyelembe véve normális, hogy a kihagyás 4. napján még nem jött meg? Mikor kezdjek aggódni és további lépéseket tenni (teszt, orvos stb)?


2010. júl. 30. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük sorba:

1. Tök mindegy eddig milyen hosszú volt, most másmilyen lesz. A tabi "kikapcsolja" a saját siklusod, és csinál egy mesteségest.

2. Szerintem ennek sem kellene befolyásolnia, de ki tudja.

3. Ha teherbe estél (amire kicsi az esély, de persze mindig van), akkor nem fog megjönni.


Szóval első levél végén, a 7 napos szünetben is meg kellene jönnie. Ha nem jön, akkor fodrulj az orvosodhoz.

2010. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, meg kell, hogy jöjjön. Az, hogy előtte milyen volt a ciklusod, teljesen mindegy, mivel a gyógyszer kikapcsolja a petefészkeket, a ciklust kizárólag a gyógyszer szabályozza.


Gombára nem jó az antibiotikum, az csak bacikat öli, gombára antiMIKOTIKUM való. A fertőzés amúgy bezavarhat a megvonásos vérzésbe.


Nincs szentírás arra vonatkozóan, hogy mikor KELL megjönnie a 7 nap alatt, ez egyénileg kialakul + az aktuális zavaró tényezők (pl. stressz, betegség) függvénye. Személy szerint nekem mindig elég későn jött meg, 5-6. napon általában, de volt már 7. nap is.


25/L

2010. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!