Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlás? Tapasztalatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlás? Tapasztalatok vagy javaslatok?

Figyelt kérdés
Hormon mentes fogamzásgátlást mennyire találjátok megbízhatónak? Nőgyógyászom ajánlotta de nem tudom mennyire kéne hinném benne.

2020. jún. 9. 20:27
A kérdező szavazást indított:
Tabletta(hormon)
Tabletta (hormon mentes)
Gumi
Más hüvelyi készülék
25 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A hormonmentes tabletta milyen? 😀 Az engem is érdekelne, de tudtommal a fogamzásgátlók nem hormonmentesek, de kérek egy megerősítést?
2020. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hormonmentes tabletta nincsen.
2020. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximum hüvelyben feloldódó tabletta lehet, pl. a Pharmatex. De az nagyon rizikós, sokan teherbeesnek mellette. Sajnos hormonmentesen a gumi a legmegbízhatóbb, esetleg még a pesszárium spermicid géllel. De azzal szerintem több a macera.
2020. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen elfelejtettem joggal tenni, hogy hüvelyben oldódó
2020. jún. 9. 21:06
 5/11 A kérdező kommentje:
*hozzá
2020. jún. 9. 21:06
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Hormonmentesből a gumi a legbiztosabb védelem. a Hüvelyben oldódó spermaölő cuccosok macerásak, és nem is igazán hatékonyak.

Ami szintén hormon, de nekem egy fokkal szimpatikusabb a tablettánál, az a hüvelygyűrű, mert nagyobb szabadságot nyújt, nem kell minden nap ügyelned rá, hogy időben bevedd, meg esetleg egy hányós hasmenős vírus sem fog ki rajta. Nem tudom, mi váltja ki az ellenérzést, de manapság elég alacsony hormontartalmúak ezek a készítmények.

2020. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

6/-os Attól még hogy alacsony a hormon tartalmuk, attól még beleavatkozik a természet rendjébe, és felborítja a szervezetet. Nekem senki se magyarázza meg, hogy az jó, ha a szervezet azt érzékeli hónapokon és éveken keresztül hogy terhes a nő és menstruációja is megszűnik teljesen. Ugyanis a fogamzásgátló alatt jelentkező vér az nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés!

Így alacsony hormon tartalom mellett is csomó mellékhatár jött ki nekem. Egy barátnőmnek trombózisa lett, a másiknak meg pánikbetegség szerű rohamai lettek. Igazoltan a fogamzásgátló miatt. Évek óta nem szedi, mégis mai napig elő jön neki.

2020. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A hormonmentesből az óvszer a legbiztosabb, sőt még a betegségek ellen is véd (alkalmiban - akár szedsz tabit, akár nem - kötelező!). A Pharmatex és hüvelyzselék csak kombináltan (pl. pesszáriummal együtt) adnak kielégítő védelmet.
2020. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
ami hormonmentes még az a réz IUD/ spirál
2020. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Köszi a lepontozást!

#7: Isten mentsen attól, hogy meg akarjak magyarázni bármit olyasvalakinek, aki ilyen bigott módon ellenez valamit, esetünkben a hormontartalmú fog gátló módszereket. Mindössze a saját véleményemet írtam le a dologról, és megemlítettem, hogy ezek a mostani tabletták, hüvelygyűrűk már minimális hormont tartalmaznak, mert rengetek téves infót lehet olvasni ezzel kapcsolatban. Azt persze tartom, hogyha nem válik be egy gyógyszer, akkor váltani kell, akár gyógyszert, akár módszert. De most amit leírtál a tablettáról, az pont olyan, mintha én azt írnám, hogy én utánom az óvszert, és soha nem használnám, mert a nővéremnek szilikonallergiája van, és majdnem meghalt, miután gumiban szexelt.

2020. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!