Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóval lehet késlelt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóval lehet késleltetni a menstruációt? Nem kavar ez be a szervezetben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a nyaralás pont arra esik amikor megjönne és így nemszeretnék nyaralni. :S Cypromixet szedek...késleltetést úgy gondoltam hogy a 21 tabletta után még a másik levélből vennék be párat aztán szünet és utána a 8. napon folytatnám ugyanúgy. ez így jó lenne? a védelmet nem befolyásolja? :S
2010. júl. 31. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam, hogy egyből bevettem utána a második levelet de végig...igy kimaradt egy menstruáció..és később se zavart be semmibe..nem volt semmi gond...sztem nyugodtan

21L

2010. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy semmiképpen ne csináld, ahogy leírtad, mert elveszik a védelem. A betegtájékoztatóban is le van írva, és szerintem is az a legcélszerűbb, ha nem hagysz szünetet, hanem rögtön elkezded szedni a következő levelet, és végig szeded. Így megmarad a védelem is, és a hormonháztartásod sem fog felborulni.
2010. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy lehet, ahogy írták előttem is - beszeded a következő levelet is, és akkor majd azután fog megjönni.

Azonban nekem azt mondta az orvos, hogy egyrészt akkor csinálhatom, ha már fél éve szedem, másrészt ezt egy évben egyszer tanácsos megcsinálni, így azért gondold meg, megéri e.

Én is eltoltam egyszer nyaralás miatt, csak nem számoltam ki, hogy akkor hogy fog megjönni, aztán úgy jött ki, hogy minden "alkalommal" megjött, mint pl. barátom szülinapja, én szülinapom, karácsony stb...

És egyébként nekem utána csúszott is 3 napot, szóval 3 napig jól be voltam tojva, hogy most mi van... :/

19/L

2010. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként eltolhatod úgy is, hogy egy héttel előbb hagyod abba a szedését, tartasz gyógyszerszünetet, és akkor gyakorlatilag a nyaralás első napján szeded be az első szemet. Ez is egy megoldás, ha nem akarod, hogy esetleg közti vérzésed legyen.
2010. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!