Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól hat a fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól hat a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el fogamzásgátlót szedni elősször.

11-én jött meg akkor 19.20kor vettem be az első szemet, másnap 20.00-kor vettem be, ma 21.00-kor mert majdnem elfelejtettem. Mikortól kezd biztosan hatni?



2020. júl. 15. 21:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
De a tájékoztató és a nőgyógyászom suerint is ved az első naptól, igy a megszakítás például az első levél vegéig nem is kéne, de valamivel azért ez is biztosabbá teszi.
2020. júl. 15. 22:47
 12/12 anonim ***** válasza:

3.valaszolo vagyok. Figyu csajszi, ahogy erzed. Ha te be “mered” vallalni, igy a tabi elejen, csinald nyugodtan. Ha a betegtajekoztato irja, valszeg tenyleg ved, de nem tudhatod, hogy valoban hat-e mar az elejetol, hiszen a testunkben nem tudjuk mi zajlik, azt se, hogy neked milyenek a ciklusaid stb. En ezert is vartam volna, akkor is ha tudtunk volna szexelni, mert tudtom, hogy utana meg kattognek.


Ha nagyon nem birjatok, inkabb azt tanacsolnam, hogy akkor tenyleg legyen “megszakitasos”, de csak akkor, ha utana egy ket hettel kesobb nem irod ki a kerdest, hogy “mi van ha terhes lettem?”😀


A tabit lehetoleg mindig ugyanakkor vedd be (keses max. 12ora lehet) En is mindennap 20:00-05 kozott szedem. Van egy period calendar nevu alkalmazas, ahova tudsz vezetni mindent (mikor jott meg, tunetek - ha esetleg gond lenne nogyogyaszhoz kesz tenyekkel tudsz menni, ha esetleg rossz mellekhatasok lennenek) es be tudod allitani, hogy mindennap jelezzen neked a tablettaszedos idoszakban, igy nem felejted el! 2-4oran belul jelentkezo hanyas-hasmenes eseten nem biztos, hogy teljesen felszivodott a tabi, akkor a betegtajekoztato szerint jarj el.😊


Az elso harom honap kicsit nehezebb, nekem fel ev volt, mire enyhultek a cicifajos, hasfajos tunetek, azota havi 2 fejfajassal es enyhebb megvonasos verzessel boldogulok.😀


Plusz info:

Nem tudom mennyire korultekinto a nodokid, meg azt ajanlom, ha a csaladban volt trombozisos eset - vagy csak egyszeruen biztosra akarsz menni -, akkor csinaltass trombozis-panel vizsgalatot (hogy van-e fokozott hajlamod trombozisra, ez nem tb tamogatott igy fizetos, de mindenkepp megeri tudni) es jarj vissza minden evben nogyogyaszati szuresre es vervetelre. Ha cigizel, vernyomas vagy maj/vese problemaid vannak/lesznek, inkabb mas vedekezest probaljatok meg, a Te erdekedben mondom!☺️


Barmi kerdesed van, irj privit es valaszolok.

2,5 eve szedek bogyot.


Udv,

21/L

2020. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!