Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille mikortól hat ?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille mikortól hat ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémába ütköztem, hogy a párommal együtt voltunk, 3 napja kezdtem el szedni a Dienille nevű készítményt, óvszert használtunk, viszont sajnos kiszakad. Több helyen olvastam hogy a tabletta az első szem beszédese után védelmet nyújt, de mégis tartok az ellenkezőjétől.


5 nap múlva kellene megjönnie a menstruációmnak, de az már túl lenne a 72 órán.


Ajánlott esemény utáni tablettát beszerezni ilyen esetben?



2020. aug. 27. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Betegtájékoztatót olvastad már?
2020. aug. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyit találtam, hogyha más gyógyszert is szedek mellé, akkor kell kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni.
2020. aug. 27. 01:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Most láttam még azt, ha nem hagyok ki egy szemet sem, már az első naptól hat.

De ettől függetlenül sajnos még mindig nagyon izgulok.

2020. aug. 27. 01:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem olvastad el. Az van odaírva, hogy ha a menstruálás első napján kezded szedni, akkor már az első naptól hat. Te nem akkor kezdted! Az is benne van, hogy ilyenkor a hetedik naptól hat. Mivel szeded, már nem fogsz menstruálni, hanem az első 21 tablettát követően megjön a megszakításos vérzésed. Illetve... Minthogy még csak 3 napja szedted, ha nem is sok, de egy kis esély van a terhességre. Menj nőgyógyászhoz.
2020. aug. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se szedj be esemény utánit, mert azzal csak "odaversz" egy jó nagyot a hormonrendszerednek. A #4-es jól írta. Elvileg már akár az első naptól - ha menses után kezded szedni - képes kifejteni a hatását, de célszerű megvárni az első levél végigszedését hogy látni lehessen hogy reagál az adott készítményre a szervezeted. Most hazardíroztok egy kicsit...
2020. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, az én hibám hogy rosszul kezdtem el szedni, 1 évvel ezelőtt szedtem évekig, viszont betegség miatt meg kellett szakítani.


Voltam nőgyógyásznál, kaptam esemény utáni tablettát. Ő azt mondta maximum 10% esélyt lát a terhesség esélyére, de menjünk biztosra.

2020. aug. 27. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, #5, ne vezesd félre a kérdezőt. Nem a menses után, hanem annak az első napján kell elkezdeni ahhoz, hogy azonnal hasson. Valójában akkor sem, hanem az a titok, hogy a mensi alatt gyakorlatilag kizárt a teherbeesés, mire vége van, addigra meg már a hormonszint megfelelő.


Kérdező, az egyetlen helyes döntést hoztad meg azzal, hogy a szakorvost kérdezted meg, nem a GyK -még ha jóindulatú is- laikus népét.

2020. aug. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!