Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van értelme elkezdeni most a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme elkezdeni most a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés

Symica-t írtak fel. Most vagyok a ciklusom 4. napján. Az orvos azt mondta, hogy elkezdhetem ma/holnap is a szedését, de akkor az első levél alatt végig kell kiegészítő védekezés (vagy pedig elkezdhetem a következő ciklusom 1. napján és akkor a menstruációm után már nem szükséges a kiegészítő védekezés). Ellenben a tabletta tájékoztatója szerint elkezdhetem a ciklusom első 5 napjának bármelyikén is, a szedés elkezdése után 1 héttel már védni fog.

Most akkor melyiknek higgyek?



2020. szept. 3. 17:50
 1/8 StevenUp ***** válasza:
74%
Talán az orvosnak... Nem véletlenül tanult ám sokat annak idején. Elképzelhető az is ám hogy tudja hogy mit beszélt...
2020. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanígy felmerül a kérdés, hogy a gyógyszer gyártói ne tudnák, hogy hogyan hatásos az, amit gyártanak?:)
2020. szept. 3. 17:59
 3/8 StevenUp ***** válasza:
82%
Valóban. De aumz orvossal közvetlen a kapcsolatod és ő a személyednek írta fel, míg a gyártó "általánosságban" gyártja
2020. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az orvos előzetes vizsgálat nélkül, első találkozásra írta fel.

Szóval ő is eléggé általánosságban tette-mondta azt, amit.

Valaki esetleg, akinek konkrét tapasztalata van?

2020. szept. 3. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok általában mindig az egy hónapos kiegészítő védekezést javasolják. Nekem is ezt mondta, pedig én menstruációm első napjától szedtem.
2020. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az #5-ösnél a pont, elkezdheted bármikor, de amíg az első levelet végig nem szeded addig célszerű kiegészítő védekezést alkalmazni. Ezt az egy hónapot csak kibírjátok már még óvszerrel... Mindenkire kicsit másképpen hat, mindenkinek kicsit máskor van peteérése, a kockázat fennáll, jobb az óvatosság.
2020. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még marad az óvszer mellé. :)
2020. szept. 3. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kamuznak a gyógyszer gyártók sem, védenie kell az ott leirt időben is, de valóban jobb biztosra menni és kivárni az egy hónapot (mondjuk mi nem tettül de nekem nem is mondta a dokim)
2020. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!