Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 1 honapja szedem a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 honapja szedem a fogamzásgátlót, es tegnap volt az utolsó feher tabletta elfelejtettem bevenni. Matol mar a pirosokat kell szednem, viszont, ki ment a fejembol, szinten nem vettem be. Ez gond, teherbe eshetek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hozzászokva, ezért felejtettem el.

Es olvastam, hogy ha a levél elejéről vagy a végéről nem szedi be az ember akkor a legnagyobb a teherbeesés kockázat.

Normális válaszokat.



2020. szept. 8. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, teherbe eshetsz mivel nem szeded normálisan a tablettát.
2020. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na de ha csak a mai maradt ki, es holnaptol ugyanugy szedem, akkor is?
2020. szept. 8. 23:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fehéret nem szeded be akkor semmi gond, az amúgy is hatóanyag nélküli tabi, csak azért van hogy tud hol jársz a levélben. Ha az első szemet felejtetted el bevenni, akkor azzal kezd majd (ne "ugorj" a szemekben), 2 hétig célszerű kieg. fogamzásgátlás.
2020. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De mért baj, ha azt egyáltalán nem veszem be az elsőt? Hisz a többit ugyanúgy fogom szedni.

Bocs a kérdésért, csak nem vagyok benne jártas

2020. szept. 8. 23:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elsőt ne "léptesd"!!! A levél legelején vagy, ez kb. olyan mintha egy nappal később kezdted volna el szedni, semmi gond nem lesz belőle, de mivel pontosan kiszámított hatásmechanizmus alapján működik ezért használj a nagyobb biztonság kedvéért két hétig kieg. védekezést.
2020. szept. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még azt kérdezném, hogy ugye a tegnapelőtti piros kimaradt egyutt voltunk a párommal, tegnap is voltunk együtt, de csak a szex után vagy 1-1,5 órával vettem be az aznapi tablettát.

Mennyire "veszélyes" hogy teherbe eshetek?!

2020. szept. 10. 09:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Illetve azt is hallottam már, aki szedett tabit, hogy ha 1 szem is ki marad, akkor mar teherbe lehet esni.
2020. szept. 10. 09:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha placebo marad ki az nem veszélyes abban nincs hatóanyag ez neked a fehér tabletta

HA piros tabletta marad ki az probléma ha 24 órán belül észre veszed és beveszed akkor jó(a legtöbb betegtájékoztató azt irja ilyenkor az sem baj ha 2 tablettát veszel be egyszerre a lényeg hogy pótold +kiegészítő védekezés 1 hétig) , ha nem akkor lehet probléma igen főleg hogy nem szeded régóta

2020. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8-as valaszolo koszonom.

Ez volt a kerdesemre a valasz.

Azt az egyet nem vettem be tegnap, nem ertem 2-t bevenni. Igy az teljesen kimaradt az az egy,az elso.

Akkor van ra esely hogy terhes leszek/vagyok?

Neten azt irtak, ha a level elejerol nem vesszuk be, es tobb mint 12 ora eltelik akkor valoszinuseges a nemvart terhesseg.

Es tegnap szex utan 1-1,5 oraval vettem be a tabit baj? Megtortent a megtermekenyites?!

2020. szept. 10. 20:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nagyon kicsi az esélye nem csak a te esetedben de ciklus elején eleve kisebb, ne pánikolj túlzottan és ezentúl figyelj jobban és kifejezetten ajánlom hogy szedd be a placebót (a fehéret) is rendesen mert az segít megszokni hogy egy nap egy tabi, de az se lenne rossz ha állítanál magadnak ébresztőt hogy ne felejtsd el, csak amig rendesen megszokod
2020. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!