Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól hat a fogamzásgátló?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól hat a fogamzásgátló? ( több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Microgynon (21 szemes) nevű tablettát kezdtem el szedni szeptember 21-én. A tegnapit, vagyis a 16.-dik szemet déli 12 óra helyett ma reggel 8kor vettem be. Az aplikációm nem jelzett, én pedig még nem vagyok hozzászokva és ma reggel vettem észre, hogy több van, mint kellene. Olvastam a betegtájékoztatóban, hogy mi a teendő. Vagy pótolom és 7napos szünet helyett elkezdem a második levelet vagy 7nap szünet mostantól. Viszont azt nem írja mikortól leszek védett, főleg, hogy én csak első havinál járok. Tehát így, hogy csak alig 3 hete kezdtem el szedni melyik módszer ajánlottabb? És választástól függően, mikortól leszek védett ha folytatom a következő levéllel és mikortól ha inkább megtartom a 7 nap szünetet?

Mióta elkezdtem szedni még nem voltunk együtt a párommal, szóval a teherbeesés nem merült fel,viszont jó lenne tudni mégis mikortól számithatok védelemre.

Köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 7. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Ezeket tuti leírja a betegtájékoztatóban. De amúgy mensi első napján kell elkezdeni (akkor védett vagy), ha mensi után kezded akkor meg kell várni az 1 hónap szedést (addig kiegészítő védekezés kell pl.: óvszer) ha néha 1x elfelejted időben bevenni nincs akkora gond, folytasd úgy, ahogy eddig (ha max 7 óra telt el, hogy elfelejtetted bevenni: vedd be, ha több akkor hagyd ki és másnap folytasd, semmiképp ne vegyél be 2x, de ilyenkor muszáj kiegészítő védekezés pár napig) ezek az én tablettáimra érvényesek- minden ilyet leír gondolom a tiednél is :)
2020. okt. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A mensi első napján kezdtem el szedni, viszont azt az egy szemet bőven 12 óra után pótoltam. Ha addigra meg is volt a védettség az egy szem miatt biztos esett belőle egy kicsi és arra lennék kiváncsi meddig kell szedjem hogy "teljes" legyen a védelem. Amúgy olvastam betegtájékoztatót és neten is megkerestem de egyikben sem írja. Csak azt, hogy mi a teendő de hogy mikortól véd..semmi

2020. okt. 9. 07:01
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy normál esetben mikortól véd de ha kihagytam egy tablettát a 3dik héten csak azt írja, hogy tartsak szünetet a kihagytott szemtől kezdve vagy szünet nélkül kezdjem el a második levelet. De hogy mikortól lesz védettségem egyik opciónál sem írja
2020. okt. 9. 07:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Én nem találom neten a betegtajekoztatojat ennek a tabinak. Linkelni tudsz, ha te megtalaltad?
2020. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Románul van 😅

[link]

2020. okt. 9. 17:43
 6/17 anonim ***** válasza:

Köszi, tudok románul :D


- Daca ati intarziat mai putin de 12 ore..

innen nézd, itt irja le, hogyha kihagysz x orat hogyan szedd

2020. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt fogtam, hogy hogyan szedjem.. csak azt nem írja, hogy mikortól leszek védett.. nem tartok szünetet, még van egy szem holnapra aztán hétfőn kezdem az új levelet. :-??
2020. okt. 10. 14:48
 8/17 A kérdező kommentje:
"1. Administrati drajeul omis imediat ce v-ati aminitit (chiar daca aceasta inseamna sa administrati doua drajeuri odata) si continuati cu celelalte la ora obisnuita. Incepeti urmatorul blister imediat ce ati terminat blisterul curent, fara pauza intre blistere. Nu veti prezenta sangerarea menstruala pana la sfarsitul celui de-al doilea blister, dar puteti avea mici pete sau sangerari neregulate in zilele in care administrati drajeurile." Ez oke..érthető.. de mikortól leszek védett bakker?? :D
2020. okt. 10. 14:51
 9/17 anonim ***** válasza:

Inceperea primului blister Microgynon


Cand nu s-au mai utilizat contraceptive hormonale in ultima luna


Administrarea drajeurilor Microgynon trebuie sa inceapa in prima zi a ciclului, adica in prima zi a sangerarii menstruale. Utilizati un drajeu marcat cu ziua respectiva din saptamana. De exemplu, daca menstruatia apare intr-o vineri, utilizati un drajeu marcat cu „vineri”. Urmeaza apoi zilele in ordine. Microgynon va actiona imediat si nu este necesara utilizarea unei metode contraceptive suplimentare.


Utolso sor irja :)

2020. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze "egyből" hat.. kivéve ha egy balfasz vagy és kihagysz egy szemet :))
2020. okt. 10. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!