Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az antibiotikumok befolyásoljá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az antibiotikumok befolyásolják a tabletta hatását?

Figyelt kérdés
Lindynette 20 fogamzásgátlót használok, és most Dalacin 300mg (klindamicin) antibiotikumot kell szednem. A kérdésem az lenne, vajon csökkenti-e ez a fogamzásgátló tabletta hatását? Köszi
2007. dec. 18. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Olvasd el a betegtájékoztatót,vagy kérdezd meg orvosodat gyógyszerészedet.De ha nagyon aggódsz akkor ez idő alatt használjatok óvszert.

Én úgy emlékszem,h az én tabim papírjára volt valami írva az antibiotikumokról,de jó fél éve nem szedek tabit.(Miligest)

2007. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nőgyógyász írt fel a tabletta mellett gyógyszereket hüvelygyulladásra,és nem mondta hogy lenne valamiylen hatása a tablettára az antibiotikumnak,már mi voltunk és együtt mellette.
2007. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy tudom, hogy az antibiotikum igenis csökkenti-megszünteti a fogamzásgátló hatását.

Szeritnem érdemes abban a hónapban óvszert használni, ha nem akartok babát...

Volt már ilyenből terhesség...

2007. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt hallottam és olvastam! Mármint hogy csökkenti a hatást! Használjatok kiegészítő védekezést! Amúgy én is kaptam már ilyen gyógyszereket hüvelyre, de én először azokat fogyasztottam el, aztán jött a mensi és kezdtem el a tabit!
2007. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen csökkenti a hatását
2007. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
most voltam dokinál és mondtam h tabit(yasminelle-t) szedek és mondta h az antibiotikumok teljesen megszünteteik a hatását
2008. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!