Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő ha elfelejtettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ha elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlóból egy szemet?

Figyelt kérdés
Vidékre utaztam és a gyógyszerem sajnos otthon maradt. A barátom ma jön utánam és tudja hozni a gyógyszert, viszont ilyenkor bevehetem egyszerre mind a kimaradt tegnapit, mind pedig az aktuális szemet?

2021. márc. 20. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne vedd be a hianyzot, valoszinuleg a vedettseged az meg megmarad, a gond inkabb hormon szinten lesz. Egy nap is eleg hogy felboritja a hormonalis egyensulyod. Lehet hamarabb fogsz menstrualni, vagy verzesed lesz, lehet semmi se tortenik. Ez nagyon szervezet fuggo szoval nehez megmondani h mi fog tortenni. Figyelj oda magadra az elkovetkezo hetben, es ha sulyos tüneted van menj orvoshoz
2021. márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most találtam meg a neten a betegtájékoztatót: “Ha elfelejtette bevenni a tablettát, azonnal vegye be a kihagyott tablettát, amint eszébe jut, majd szedje tovább a tablettákat a szokott időben, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy egyszerre kell két tablettát bevennie, továbbá alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 napon.” Akkor ezekszerint bevehetem őket, de számíthatok egy kis változásra?
2021. márc. 20. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogyisnem kell bevenni a kimaradt szemet.
2021. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor vegyem be őket?
2021. márc. 20. 08:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A betegtájékoztatónak inkább higgy, mint itt emberi véleményeknek.

És ne felejtsetek óvszerrel védekezni egy hétig.

2021. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!!❤️
2021. márc. 20. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha több 12ora telt el az esedékes gyógyszer bevételénél, akkor ne vedd be.Ha kevesebb ,akkor vedd be.

Tehát ha pl reggel 8 kor szeded mindig, és nem telt el 12ora akkor beszedheted nyugodtan.

2021. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!