Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek mi a véleménye a spirálo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye a spirálos fogamzásgátlásról?

Figyelt kérdés

3 éve szedek már fogamzásgátlót, teljes mértékben bevált, de kezdenek egyre jobban elójönni a negatív hatásai és szeretném elhagyni. Spirál hangzik számomra a legjobbnak, de mindenhonnan azt hallom hogy ezt a típusú fogamzásgátlót már szűlt nőknek ajánlják én viszont 20 éves vagyok. Mennyire lehetséges ebben a korban a spiral használata? Ajánlaná nőgyógyász, vagy nekem kell kérnem?

Homrontartalmu vagy hormonmemtes a jobb?

A jelenlegi gyógyszerem is a hormonok miatt akarom elhagyni. Szóval én a hormonmemtes felé hajlok. Aki tud barmi hasznosat a spirllal kapcsolatban, vagy csak lenne pár biztató szava vagy tanácsa, örömmel fogadom.



2021. ápr. 4. 19:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem el kellett múlnom 30-nak, mire hajlandóak voltak feltenni úgy hogy nem szültem, de életem legjobb döntése. Hormonmentes van, csak pozítivuma van.
2021. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Hát figyi nekem anyum szülésznő. Ő mondta h a spirál tényleg nem jó ilyen fiatalon. Nekem hüvely gyűrűm van 2 éve. Teljesen meg vagyok elégedve. Igaz 3 hetente cserélni kell, de még mindig biztonságosabb és kényelmesebb. A spirál amúgy is egy gyulladást hoz létre a méhben ezért nem jó fiatalon és az orvosok 98%-a fel se helyezi neked ennyi idősen
2021. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Egyik ismerősöm a spiráltól hízott el, most 110 kiló. Szétcseszte a hormonháztartását.
2021. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
3: van hormonmentes is
2021. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

Én még nem szültem, 29 vagyok és friss párkapcsolatom van.

A pasi azt szeretné, hogy spirállal védekezzek, ha már a fogamzásgátlót nem szeretném szedni...

Most elbizonytalanodtam kicsit ezzel a spirállal.

2021. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös ne hagyd h egy pasi mondja meg mi legyen a te szervezeteddel. Annyit nem ér az egész
2021. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5: a te döntésed legyen, ne a pasié

Nekem életem legjobb döntése volt, tabletta ano szétcseszte szervezemet 1,5 évig szedtem és 3 évig tartott utána hogy rendben legyen szervezetem.

Most hormonmentes spirálom van, csak arra kell figyelni vérzés után megvan e a jelzőszál amúgy semmire. Évente rákszűrés, akkor megnézik rendben van e.

2021. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
#4: mindegyik spirál hormonmentes, de a szervezetben hormonváltozást okoz.
2021. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

#5: nehogy megtedd! Ez még a tablettánál is rosszabb. Nagyon drasztikus. Aztán, ha elég ideig bent van, benövi az izom és csak műtétileg lehet eltávolítani.

A pasid ne követelőzzön, hanem húzzon gumit!

2021. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
8: van hormonos spirál is, és van hormonmentes ami semmilyen hormonváltozást nem okoz
2021. ápr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!