Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek mi a véleménye a spirálo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye a spirálos fogamzásgátlásról?

Figyelt kérdés

3 éve szedek már fogamzásgátlót, teljes mértékben bevált, de kezdenek egyre jobban elójönni a negatív hatásai és szeretném elhagyni. Spirál hangzik számomra a legjobbnak, de mindenhonnan azt hallom hogy ezt a típusú fogamzásgátlót már szűlt nőknek ajánlják én viszont 20 éves vagyok. Mennyire lehetséges ebben a korban a spiral használata? Ajánlaná nőgyógyász, vagy nekem kell kérnem?

Homrontartalmu vagy hormonmemtes a jobb?

A jelenlegi gyógyszerem is a hormonok miatt akarom elhagyni. Szóval én a hormonmemtes felé hajlok. Aki tud barmi hasznosat a spirllal kapcsolatban, vagy csak lenne pár biztató szava vagy tanácsa, örömmel fogadom.



2021. ápr. 4. 19:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

Hát, ha nagyon erős vérzésed van, akkor el fogja mozdítani és semmit nem ér onnantól, ez az egyik.

Másik, hogy magát a megtermékenyülést nem akadályozza meg, tehát ugyanúgy terhes leszel, csak nem ágyazódik be szerencsés esetben...

Ezenkívül amit írt valaki: hogy a hormonmentes is hormonváltozást okoz....ez sajnos igaz, sőt gyulladást, mert akárhogy nézzük, idegentest!

Ha esetleg a szervezeted nem fogadja be, akkor a kilökődési tünetek elég borzasztóak lesznek...

Egyébként a pearl-indexe sem túl jó....

2021. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Amibe nincs hormon, mégis hogy a fenébe okozna hormonváltozást? :D:D:D
2021. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

Az előbb leírtam: gyulladás.

Ami abból alakul ki, hogy a szervezet idegentestnek érzékeli a spirált.

A gyulladás elindíthat kedvezőtlen folyamatokat, igen, szélsőséges esetben akár a hormonműködés is tönkremehet miatta.


Nekem pl. gyulladt fog miatt nem jött meg a menstruációm.

Amíg nem csinálták meg, nem múlt el a gyulladás és addig nem is jött meg újra...na, ilyen szinten szól bele a gyulladás a hormonműködésbe!

2021. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

Ilyen hulyeseget se hallottam meg hogy gyulladt fog miatt nem jon meg menstruacio

1,5 eve van fent hormonmemtes, azota csak jobb lett a ciklusom

Miert ez szol bele, akinek nincs??

2021. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Tehát ha a hormonmentes spiráltól begyulladsz (márpedig legtöbb esetben igen), akkor a fent vázolt esetben be is következik a változás.

2021. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a spiral STERIL, kontrolallt gyulladast hozz letre, meg jo hogy begyullad

De az NEM hat a hormonokra

2021. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

14-es, a nemlétező ciklusod?

A hormonos fogamzásgátló eszközök kikapcsolják a saját ciklusodat.

És hormonos spirál mellett nem is vérzel....ja, biztos normális dolog ez is....

2021. ápr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy orvost 16os, de bizony hat!

Mindegy, engem hidegen hagy a dolog, már csak azért is, mert magát a megtermékenyülést nem akadályozza meg (a sima hormonmentes) [a hormonos meg ugyanolyan oroszrulett, mint a tabletta]....

2021. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17: hormontMENTESről van szó

18: megkérdeztem anno és nem hat rá

2021. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
55%
Személyes tapasztalatom nincs, de a spirálban én nem bízom . Anyukám 3x is terhes lett mellette, a harmadik gyereket már nem tudta bevállalni. Az egyik barátnőm is terhes lett. Az övé+ hormonos is volt.
2021. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!