Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az emberek miért nem olvassák...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért nem olvassák el a fogamzásgátló beteg tájékozatóját??

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdés van gyakorin, hogy ekkor és ekkor vettem be az adott fogamzásgátló első szemét, mikortól vagyok védett? Mindeközben a tájékoztatóba ezek viszonylag alaposan le vannak írva, illetve speciel nekem a nőgyógyász is elmondta, hogy mikor vegyem be az elsőt.

Félreértés ne essék, azt megértem, ha pl a ciklus 20. napján veszi be és úgy merül fel, hogy mikortól védett. De az is le van írva a tájékoztatóba, hogy mikor érdemes bevenni az elsőt.

A fogamzásgátló erős gyógyszer, nem játék. Fontos lenne, hogy az emberek elolvassanak 1 oldalnyi szöveget, ez a fogamzásgátláshoz minimum, ha felelősségteljesen akarják csinálni.



2021. ápr. 27. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Én személy szerint úgy voltam vele, mielőtt elkezdtem, hogy megnéztem legalább 5 (minimum 40 perces) "miért hagytam abba a fogamzásgátlót" vagy "miért nem szedek soha többé fogamzásgátlót" típusú videót.

A mellékhatásait és gyakoriságukat már fejből tudtam, illetve trombózis-hajlam vizsgálatot is csináltattam, pedig annak az ára kétszer három havi gyógyszer árával vetekszik.


Mikor pedig kézhez kaptam a gyógyszert 2x olvastam el alaposan a betegtájékoztatót, ami majdnem akkora volt, mint én, apró betűkkel.


Illetve mindenek előtt még a nőgyógyász is kifaggattam MINDENRŐL is.

Tény, hogy nem kell annyira túlzásba vinni, mint én. De amikor tényleg olyanokat kérdeznek, amiket ír a betegtájékoztató (és adott esetben a papíron nagy betűs alcímek vannak, és erről kérdez itt valaki...) én is jön, hogy eldobjam az agyam.

2021. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Más készítmények betegtájékoztatóját sem olvassák el... (azét sem sajnos amit kellene). A fogamzásgátlás fontos kérdés, van aki elolvassa, de nem fogja fel mi van leírva (szó se róla a laikusok számára sokszor elég nyakatekerten vannak megfogalmazva) és egyszerűbbnek gondolja kérdezni.
2021. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es:

Érdekes meglátás. Én pont az ellentétjét tapasztalom, hogy épp, hogy egyszerűen fogalmaznak, hogy bárki megértse. No, persze van, hogy kétszer futok neki egy mondatnak, de ez nálam inkább azért van, mert gyorsan minél több információt akarok befogadni és nem koncentrálok.

2021. ápr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindig elolvasom, sőt, félre vvan rakva ha valami lenne csak felcsapom a betegtájékoztatót és valószínű lesz válasz a kérdésemre. Új gyógyszernél mindig elolvasom, jó nyilván a 548796. algoflex előtt nem fogom de érdemes átfutni mert történt már olyan ismerősi körben hogy az idióta orvos (tényleg az, nem az első eset hogy majdnem kinyírt valakit) felírt napi 2x2 szemet egy gyógyszerből amiből a MAXIMÁLIS adag 2x1, ők meg bíztak abban hogy a doki nem ennyire hülye.... kórház lett a vége...
2021. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Énis mindig elolvasom,de van amit szeretek tapasztalatból megtudni. :) hiába van minden leírva,az ember szereti tudni hogy másnál is volt/van e amit érez a gyógyszerrel kapcsolatban. :)

Tettem már fel kérdést fog.gyogyiról mert nemfogom naponta hívni a nődokit egy-egy kérdéssel,amit talán a tapasztaltabbak itt megtudnak (talán) válaszolni. :)

2021. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös

Igen, ezt a kérdésben is kifejtettem, hogy nyilván vannak olyan kérdések, amik nincsenek leirva, vagy szélsőséges esetek. De a legtöbb kérdésben nem ezek jelennek meg, hanem a betegtajekoztato kb 2. Bekezdésében is megtalálható infók, de még a googlebe beírva is gyorsabb a válasz megtalálása, mint gyakorin.

2021. ápr. 28. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Igen,így van.Erre sajnos nemtudok mit írni,mert nemtudom a választ rá.😃

2021. ápr. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!