Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Dienille mellett lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dienille mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja sajnos szükség volt egy esemény utáni tablettára. Most a fogamzásgátló befejeztével nem jött meg a havim. Betegség miatt sokat volt hasmenésem, ami miatt csökkenhet a hatása. Ennek lehet bármi köze hozzá vagy nincs mitől aggódnom?


Gabriel terhességi tesztet csináltam a napokban, az negatív. De nincsenek a tesztről jó vélemények.


2021. jún. 1. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Minimális eséllyel, de fogamzásgátló mellett is teherbe lehet esni. Hasmenés valóban csökkentheti a hatást.

Csinálj még tesztet, akár több félét. Egy teszt nem teszt.

2021. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos, főleg esemény utáni miatt.

Ha most kezdted el a fogamzásgátlót, akkor az első 3 hónapban bármi normális, viszont ha rendszeres hasmenésed van, akkor kellett volna óvszert is használni kiegészítésként, sőt az első hónapban minden probléma nélkül is a nőgyógyászok ezt javasolják.

Ha negatív a teszt, akkor a szünet után el kell kezdeni szedni, mintha mi sem történt volna, idővel rendeződni fog.

2021. jún. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Három éve szedtem, csak van hogy éppen a betegség, illetve a plusz védelem miatt gumira is szükségünk van. (Nem tudnánk még felelősségteljesen gyereket nevelni). Szimplán azért használunk, mert veszíthet a hatásából. Kb 2 hónapja kiszakadt, akkor vettünk esemény utánit, hogy 100%-ig biztosak legyünk. És a múlt heten kellett volna megjöjjön.
2021. jún. 2. 06:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok, tehát a fogamzásgátlóra kiszakadt gumi miatt bevettél esemény utánit! A hülye orvos meg felírta neked kérdés nélkül.

Nem csoda, ha nem jött meg, értem én, hogy nem akartok gyereket, de ha tönkreteszed a hormonrendszered akkor se lesz, amikor majd szeretnél. A tabletta önmagában is véd, ha beléd élvez sem leszel terhes, már az óvszer is túlbiztosítás, de ez még belefér.

Soha többé ne csináld, vagy legalább tájékoztasd az orvost, hogy meg tudja mondani, hogy nem ír fel, mert nem szükséges. Szétcseszted a rendszert, nem terhes vagy.

2021. jún. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

4-es, nekem úgy jött le, hogy a kérdező fogamzásgátlót használ, de amikor beteg és pl ez miatt antibiotikumot kell szednie (ami ugye csökkenti a fog. gátló hatékonyságát), akkor óvszert is használnak.

Ez egyébként nagyon felelősségteljes dolog, sajnos az eseményutáni nem volt az. Elhiszem hogy féltél a terhességtől, de így egy nagyon nagyon nagy rúgást adtál magadnak. Eleve az eseményutáni összezavarja a dolgokat, el se tudom képzelni mi van akkor, ha eleve fogamzásgátlót szedsz.

Egyébként ezek után "normális", ha nem jött meg, nem jelent feltétlen terhességet. Viszont akárki írta fel neked az eseményutánit, én sürgősen leváltanám, mert vagy azt se tudja mit csinál, vagy nagy ívben szarik rád.

2021. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
5-ös Abszolút igazad lehetne, de én ezt átbeszéltem privátban a kérdezővel, és jól éreztem hogy a problémája ezen túlmutat.. Minden tanácsod az enyém is, de nála sokkal inkább pszichés rendezés szükséges.
2021. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!