Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Több helyen olvastam, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Több helyen olvastam, hogy előfordulhat, hogy nem megfelelő a hormontartalma a gyógyszernek a szervezet számára, de ettől függetlenül a védelmet még biztosítja, ez valóban így van?

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem a működési mechanizmust, oké ha sok a hormon nyilván nem egészséges és jelez a szervezet, de ha kevés akkor hogy vagyok védve? Vagy ha kevés is, annyi hormon azért van a gyógyszerben a szervezetem számára, ami megakadályozza a megtermékenyülést?

Bocsi, ha hülye kérdés és előre is köszi a normális válaszokat!



2021. jún. 24. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Ha túl kevés akkor csökken a védettség szintje, a túl sok meg anomáliákat okozhat (nem 3 melled nő, de kimaradhat ciklus, köztes barnázás stb.).
2021. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy így is hat, mivel megvan benne az a minimális terheshormon, amivel a test nem akar majd ovulációt indikálni. Ugyanakkor ténylegesen túl kevés benne a hormon ahhoz, amit a tested valójában “igényel”ne (nyilván nem igényli, de ha ténylegesen terhes lennél valószínűleg jóval többet termelne).


Ergo nem kell félni ha rendeltetésszerűen szeded (mindig időben, nem üti ki más gyógyszer vagy tea, nincs hányás-hasmenés), de zavaró lehet, hogy például egész hónapokon át pecsételő vérzésed van.

2021. jún. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!