Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hosszútávon milyen hatásai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávon milyen hatásai lehetnek a fogamzásgátlóknak?

Figyelt kérdés
Pontos fajtát/márkát nem szeretnék írni mert csak arra vagyok kíváncsi hogy általánosságban vannak e mellékhatásaik?
2021. júl. 14. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beállíthatja a rendezetlen ciklusod. Megnövelheti a melled méretét.


A lehetséges negatív hatások meg le vannak írva a tájékoztatóban.

2021. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A májra nincs jó hatással (mint ahogy a legtöbb gyógyszer), ezért érdemes minden évben elmenni laborra, illetve a legijesztőbb talán, hogy növeli a vérrögképződés kockázatát.

Termékenységre általában akkor lehet káros hatással, ha eleve van egy kezeletlen betegség (pcos, endometriózis), melynek tüneteit szeretnék elnyomni a fogamzásgátlóval. Ezek persze az abbahagyással újra megjelennek.

2021. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Betegtájékoztató... pozitív és negatív hatásai egyaránt lehetnek, de egyénfüggő és annak is függvénye hogy megfelelő-e neked a készítmény. Pro: ciklus beállítása, enyhébb görcsök, mellméret növekedése stb. Kontra: elhízás, libidó csökkenése.
2021. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legsúlyosabb mellékhatás a mélyvénás trombózis, ami életveszélyes is lehet. Átlagos gyakorisága 3-12 eset/10.000 nő évente, az első évben a leggyakoribb.


A gyakoriság attól is függ, hogy milyen ösztrogén komponens van benne, az újabb, természetes ösztrogént tartalmazó fogamzásgátlóknál kevésbé gyakori (Zoely, Qlaira, Drovelis)

2021. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia. Saját véleménnyel esetleg segíthetek.

Én 2,5 évig szedtem fogamzásgátlót, melyet most februárban abbahagytam. A tabletta szedés alatt azon kívül, hogy bő 10kgt híztam meg volt néhány hangulatingadozásom, minden jó volt.

Viszont nekem a gyógyszer befejezése után keletkeztek problémák. 5 hónapig nem volt mensim. Most gyogyszeres kezelést ajánlott a doki, ettől megjön minden hónapban. 4mm volt a méhnyálkahártyám. Azóta 8kg lement. Vérképem rendben volt. Bízunk abban, hogy a 3 havi gyógyszer után magától képes lesz beállni a ciklusom.

Lindynette 20

Szerintem mindenki máshogy reagál ezekre a bogyókra, van akinek jobb, van akinek rosszabb. :)

2021. júl. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!