Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha éjszaka jön meg a menstruác...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha éjszaka jön meg a menstruációm és én este szeretném bevenni a tablettát akkor az még első napnak számít?

Figyelt kérdés
Most kezdenék el fogamzásgátló tablettát szedni. És ugye ha az első napon elkezdem akkor nem kell egy hét után kiegészítő módszer. Viszont ha a 2.-5. napon akkor igen. Szerintetek ez így okés ahogy fent leírtam?

2021. aug. 26. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

És ha mégsem jön meg a menstruációd az éjjel?

A piros vérzés kezdetétől kell elkezdeni szedni. Ha a kezdetétől benne vagy a 24 órában, az az első napnak számít.

2021. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem így értettem. Ha éjszaka megjön reggel észreveszem és aznap este venném be az úgy jó? És barnázás az még nem számít első napnak? Mert nem lenne vicces ha akkor kéne és nem akkor veszem be
2021. aug. 26. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor aznap este bőven jó.

És nem, a barnázás még az előző menstruáció "maradványa", egyébként a progeszteron hiány jele. A ciklus első napja mindig az élénkpiros vérzéstől számolódik.

2021. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És egyébként akkor mi lenne ha azon a napon venném be az elsőt amikor a barnázás kezdődik?
2021. aug. 26. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg bezavarna a hormonháztartásba rendesen. Nagyobb eséllyel lenne folyamatosan vérzés/barnázás az első levél végéig vagy tovább is, tekintve, hogy a nyálkahártya meg van vastagodva.
2021. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem egyébként szabad tudnom hogy honnan vagy ennyire szakszerűen jártas a témában? Mert ha csak egyszerű emberként vagy ennyire tudatos akkor csodállak
2021. aug. 26. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak érdekel a női test és a működése. Amikor én voltam ilyen helyzetben, akkor rendesen utánanéztem ennek is, aztán pedig sok minden másnak :D
2021. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!