Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Jól jártam el? Van okom aggódni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól jártam el? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Drovelist szedek, harmadik hónapja.

Csütörtöki nap fél 12-kor jöttem rá, hogy nem vettem be előző este az adagomat, azonnal pótoltam.

Utána rendesen folytattam.

Mi mindig használunk mellette óvszert, most kifejezetten figyeltünk erre, de ma reggel kiszakadt sajnos a gumi.

A betegtájékoztatóban 24 óránál kevesebb késés esetén még nem írja a kiegészítő fogamzásgátlást, csak ha több telt el, kevesebb esetén még nem csökken a hatása. Az én esetemben 13 óra volt a kimaradás.

Nyilván aggódom, mert annak ellenére, hogy használtunk óvszert mégis szakadt a gumi (ami szintén nagyon ritkán szokott megesni :D)

Nőgyógyászom kedden rendel, akkor úgyis kell feliratnom új receptet, azért nála is rákérdezek.

Ugye nem kéne rohannom sürgősségi fogamzásgátlásra?

Én úgy érzem bármennyire is kimaradt, időben pótoltam, utána pedig ügyeltem a bevételre, csak nem tudom megéri-e ezen agyalnom, vagy fölöleges körömrágás.

Köszi a válaszokat.

23/N



2021. okt. 23. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges az esemény utáni. Ha óvszer nélkül csinálnátok se lenne semmi, vagyis 99% hogy nem.
2021. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) hozzáteszem, az első héten volt a kiesés, a hatodik napon. Azóta eltelt három nap szóval bízom abban, hogy minden rendben lesz.
2021. okt. 23. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódd túl, ilyen könnyen nem jön a baba! Még ha konkrétan kimarad egy szem, akkor sem romlik annyit a hatása, amiért megérné az esemény utáni.

Amúgy meg ha rendesen szeded, akkor minek a gumi? Tök fölösleges, nyugodtan beléd durranthat a srác, nem leszel terhes.


Persze én is ilyen parás voltam ebben a korban, szóval értem, min mégy át, de megtanultam, hogy azok a rémtörténetek, mikor "csak a bejáratra élvezett és terhes lett a lány" meg hasonlók, csak ijesztgetésnek vannak, mert az átlag hülye védekezés nélkül nyomja és csodálkozik, hogy terhes lesz a lány.


Szóval, csak nyugi, szedd továbbra is normálisan a gyógyszert és akkor a gumi se kell. Te a kevés kivételhez tartozol, aki felelősségteljesen védekezik, csak a sok hülyének szóló figyelmeztetés miatt parázol.

2021. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Nagyon megnyugtattatok :)

2021. okt. 23. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy a betegtájékoztatoban is szokták írni hogy mi van ha kimarad 1-1 szem.
2021. okt. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt csekkoltam és ez alapján eljárva volt a kiegészítő védekezés. Mivel újonc vagyok a témában, most szedem először és a harmadik hónapnál járok, így gondoltam megkérdezem. 24h az intervallum a beszedésre, nem 12h a betegtájékoztató alapján.

Bár én ezzel a Drovelis-szel szenvedek, az első hónapban végigmenstruáltam a hónapot, a második hónapban is már megjött az utolsó aktív tablettáknál, illetve most a 18. tablettánál indult neki a vérzés, az utolsó aktív tablettánál (ami ma esedékes) meg abbamaradt.

Ezért aggódom kicsit, mármint a hatékonyságát illetően.

A nőgyógyászom hívtam, az utolsó placebotabik előtt meg szerintem csörizem az abbahagyás gondolatával...

Pont a konstans babaparám miatt kezdtem el szedni ezt a pirulát, erre több vele a stressz :D

2021. nov. 7. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!