Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet probléma a szombati...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet probléma a szombati együttlét miatt, ill. mennyi ideig kell a kieg. Védekezést alkalmazni?

Figyelt kérdés
Szombaton este együtt voltam a párommal, vasárnap este 9kor vettem be a fog. gátlót, de gyomorrontásom lett és hajnali fél 1 körül hánytam... A tájékoztató azt írta, hogy szedjem továbbra is ugyanúgy a gyógyszer, csak alkalmazzunk kiegészítő védekezést.
2010. szept. 6. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A típusától is függ, meg annak is benne kéne lenni elvileg a tájékoztatóban, hogy meddig ajánlatos a kiegészítő védekezés. De három és fél óra telt el, amíg biztosan a szervezetedben volt, ennyi idő alatt a legtöbb gyógyszer már fel szokott szívódni.
2010. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Belara a gyógyszer neve. Az nincs feltüntetve, hogy mennyi ideig kell alkalmazni a kiegészítő védekezést. De ugye nem leszek terhes?
2010. szept. 6. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem semmi okod az aggódásra, mert felszívódott. de ha nagyon aggódsz, pótold a távozott szemet, bár szerintem már az is késő,ilyenkor 1 hét kiegészítőt szoktak javasolni
2010. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megkerestem a leírását neten:


"Ha a hányás vagy hasmenés egy tabletta bevétele után 3-4 órán belül lép fel, akkor a szokásos módon folytassa a Belara szedését. Lehetséges azonban, hogy a Belara hatóanyagai nem szívódnak fel teljesen, ezért a megbízható fogamzásgátlás már nem biztosított. Ezért az adott ciklus hátralevő részében kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást kell alkalmaznia."


Tehát az adott ciklus végéig mondja a kiegészítő védekezést. Szóval ha teljesen nyugodt akarsz lenni, addig használjatok gumit. De a te 3,5 órád az már éppen az a bizonyos 3-4 órás határ, ennél hamarabb fellépő hányásra vagy hasmenésre gondol, akkor lehet igazából probléma. Úgyhogy én továbbra is fenntartom, hogy akkor se lenne semmi bajod, ha nem védekeznétek mással. ;)

2010. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Nagyon kedves vagy :)

2010. szept. 7. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!