Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS! Szerintetek hagyjam abba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Szerintetek hagyjam abba a fogamzágátló szedését?

Figyelt kérdés

Több mint egy hete kezdtem el fogamzásgátlót szedni (Altforalle), ez az első alkalom, hogy kipróbáltam.

Sokáig egyáltalán nem akartam kipróbálni, de az óvszerrel folyton csak problémánk volt, ezért gondoltam, hogy adok egy esélyt a tablettának.

Az első napokban enyhe rosszullétet éreztem, ami normálisnak számít, szóval nem aggódtam. Azóta viszont más tünetek is jelentkeztek: hasi fájdalom, nyilallás, hátfájás, lábfájás, most épp nyillallik a mellkasom is. Eleinte nem voltam biztos benne, hogy a gyógyszer okozza-e a tüneteket, de továbbra is fenáll a probléma, és másra nem igazán tudok gondolni. Az elmúlt két napban estére jöttek elő, és nagyon aggódom ezek miatt, hiszen ezek már súlyosabb tünetnek számítanak.

Szerintetek is abba kellene hagynom a szedését? Orvossal nézessem meg magam?

A másik kérdésem: Ha két napja lefeküdtünk a barátommal, akkor lehetséges, hogy ha hirtelen abbahagyom a gyógyszert teherbe esem, vagy kizárt? Valahol olvastam ilyet, hogy hat napig is elélhet a sperma, emiatt kérdezem. Egy nappal azelőtt ért véget a menstruációm, tehát az ovulációs időszakom még messze van.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. máj. 29. 02:32
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem szégyen elolvasni a beteg tájékoztatót.


[link]


"4. Lehetséges mellékhatások"


Igen, hagyd abba a szedését és mindenképpen konzultálj az orvosoddal.


" Valahol olvastam ilyet, hogy hat napig is elélhet a sperma, emiatt kérdezem"


Hol?


Mert szerintem ez lehetetlenség. Nagyon meglepne, ha erről lenne valami tudományos cikk.

2022. máj. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy orvos által felírt szer mellékhatásokat okoz, akkor azonnali hatállyal vissza kell menni az orvoshoz, aki felírta, és meg kell keresni a tökéletes megoldást

Nem a gyakorin kérdezgetni hozzá nem értő idegeneket

2022. máj. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Igen!

Hagyd csak abba. Gyógyszert az szedjen, aki beteg.

2022. máj. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos szinte lehetetlen gyors időpontot szerezni az orvosomhoz, leghamarabb 2 hét múlva tudok menni. Addig fogalmam sincs mit csináljak, ezért tettem fel a kérdést. Nem akarom még két hétig szedni, és megvárni az ő véleményét.
2022. máj. 29. 09:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézett vért mielőtt felírta? Van, aki genetikailag nem szedheti. Az egyik ismerősöm tüdőembóliában meghalt ettől. Szerintem, ha nem kért vérvételt előtte, akkor hagyd abba!
2022. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha kért is vérvételt akkor is azonnal abba kell hagyni!!

Illetve kedves kérdező, tabelattaszedes legelso honapjaban MINDIG kiegeszito vedekezest kell alkalmazni ugyanis csak igy nem eshetsz teherbe. Kell egy honap ameddig a tabletta hatni fog a szervezetedben. Ugyhogy amennyiben jol ertelmezem, tobb mint egy hete kezdted el szedni de 2napja lefekudtetek.. igen lehetsz terhes ha abbahagyod, ha nem, de a mellekhatasokat elnezve azonnal hagyd abba a szedest es nezesd meg magad egy orvossal

csaladban nem fordult elo tudoembolia? nincs trombozis hajlama senkinek???

2022. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült konzultálnom az orvosommal, de ő azt mondta, szerinte érdemes várnom, míg hozzászokik a szereveztem . Leírtam neki minden panaszt, de nem mondta, hogy esetleg tüdőembólia, stb lehet belőle. Fogalmam sincsen mit csináljak. Szívem szerint abbahagynám, de többen azt mondták, hogy szedjem végig az első levéllel, hogy a ciklusomat ne zavarja fel nagyon.
2022. máj. 30. 07:41
 8/9 anonim ***** válasza:
hat szerintem ez így gázos, és meg kéne nézetned magad más orvossal. De a családban van trombózisos beteg? vagy embóliás?
2022. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Tüdőembólia lehet belőle? Szóval nem csináltatott genetikai tesztet (Leyden-mutációra), csak felelőtlenül kiírta a HORMONT? Az ilyen orvossal etetném meg a fogamzásgátlót.


Fel vagyok háborodva.


Nem kérdés. Szerintem hagyd abba. Arra meg hogy várjál, azt tudom mondani : ami rosszul kezdődik, az általában mégrosszabbul szokott végződni!


(Üdv, egy korábbi hozzászóló )

2022. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!