Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogy írassak fel fogamzásgátlót?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy írassak fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
15 éves leszek, szexuális életet élek, de a szüleim nem tudják.Nem kérek oltásokat, h fiatal vagyok hozzá, mert 2 éves kapcsolatom van, szeretjük egymást, és úgy gondolom, ilyen esetben a kor nem számít. Szeretnék feliratni fogamzásgátlót ( Kaposváron ). Szeretném megkérdezni h ismer-e ott valaki olyan orvost, nőgyógyászt, aki szülői engedély nélkül is felírná nekem?
2010. szept. 19. 12:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
Elméletileg nem kell hozzá amúgy sem "engedély". Én legalábbis mikor írattam nem kellett szülői beleegyezés. De én budapesti vagyok.
2010. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én Pécsi vagyok, de én simán irattam fel....ugyan ebben a cipőben járok mint te...én elmentem tinédzser nődokihoz, meg kérdeztem tőle hogy ahot hogy fogamzás gátlót irattasak fel, kell-e szűlő vagy valami...annyi volt a válasz hogy nem kell, és ha gondolom most felirja....kérdezett pár kérdést...(pl. van-e májbeteg a csládba....) meg hasonlók, és felírta....16/L
2010. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2010. szept. 19. 12:24
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez orvos függő. Valakit egyáltalán nem érdekel, hogy tudnak-e róla a szüleid, valaki rákérdez, hogy anyukád tudja-e, de nem jár utána, valaki addig nem ír fel, amíg anyuddal kézen fogva nem érkezel!

Nem leszólásból, de én viszont nem javaslom a fogamzásgátlót ilyen fiatalon. Még fejlődésben van a szervezeted, akármennyire is alacsony hormontartalmúak a mai tabletták még sem természetesek! Bármi problémát okozhat, bezavarhat, és ha baj van, akkor bizony elő kell állnod azzal otthon, illetve másik orvos előtt hogy fogamzásgátlót szedsz! Kellemetlenebb ha így utólag derül ki, mintha most anyukád elé állnál és elmondanád, hogy mi van és mit szeretnél! Az már egy jó pont, hogy felelősségteljesen gondolkozol, és védekezel! Ezen felül arra is gondolni kell, hogy a tabletta ára 3 havonta 6-8 ezer ft ha nem több. Ezt miből fizetnéd ki?

2010. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg tudom oldani, kollégista vagyok, mindig kapok pénzt, valamennyit majd mindig félrerakok.
2010. szept. 19. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:
az igaz...(második hozzá szóló vagyok) nekem is 6500. ft a 3 havi gyógyszerem....de ugy vagyok vele hogy inkább mosd adok ki ennyit, mint hogy teherbe essek ilyen fiatalon.
2010. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom..még mindig olcsóbb, mint eltartani egy gyereket..
2010. szept. 19. 12:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Minek kell ennyi idősen gyógyszert szedni? Még ki se fejlődtél és máris hormonoznád magad? te nem vagy normális már ne haragudj. Most biztos azt hiszed hogy milyen tök jó gyógyszert szedni, de ennyi idősen csak tönkreteszed magad vele. Azt nem értem ennyi idősen miért nem bírjátok felhúzni azt a kib.szott gumit... Mindegy, majd rájössz egyszer. 22/L
2010. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a kérdező nagyon felelősségteljesen gondolkodik, fiatal kora ellenére. Igaz, hogy nagyon fiatal, de ha nincs egészségügyi akadálya, rendszeres nemi élet mellett fel fogják írni neki a tabit. Szerencsére.
2010. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:14


gondolkodj már....1000 meg 1000 oka lehet amiért nem gumit használ...nincs jogunk kioktatni.... és igen is inkább gyógyszer mint sem gyerek legyen a dologból (16/L)

2010. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!