Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nőgyógyásszal érdemes az első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőgyógyásszal érdemes az első szexuális eseményt megelőzően konzultálni?

Figyelt kérdés

Érdemes elmenni nőgyógyászati vizsgálatra az első szexuális eseményt megelőzően?

Még nem éltem nemi életet egyáltalán, viszont a párommal tervezzük.

A lényeges számomra az lenne, ha nem akarok hormontartalmú fogamzásgátlókat szedni, akkor is hasznos lehet? (Azt olvastam hogy mindig személyre szabottan érdemes a fogamzásgátlási lehetőségeket felmérni szakemberrel)


Köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 17. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Hogy ha meg szeretnéd kérdezni a dokit hogy melyik hormonmentes fogamzásgátlási módszer a legjobb számodra akkor persze, érdemes elmenni. Orvosként biztos többet tud majd mondani a lehetőségeidról a kórtörténeted ismeretében.

Nőgyógyászati kivizsgálás nem szükséges viszont előtte, maximum akkor ha tapasztalsz bármilyen helyi tünetet (viszketés, égő érzés, szemölcs, természetellenes folyás stb), illetve akkor kell elmenni együttlét után ha aktus alatt vagy után bármi természetelleneset tapasztalsz, mint nagyon nagy fájdalom vagy behatolási képtelenség.

2022. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Nőgyógyászhoz bizonyos életkor felett mindenképpen érdemes elmenni! Akár élsz nemi életet, akár nem, s utána évente legalább 1x az alap szűrő vizsgálatokat megcsinálni.

Fogamzásgátlás, ha nem akarsz hormontartalmú készítményt alkalmazni akkor az óvszert fogja javasolni. A "személyre szabás" azt jelenti, hogy kinek mi jön be. Rézgyönggyel, spirállal és hasonlókkal a nemi élet elején még felesleges foglalkoznod.

2022. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

En voltam első alkalom előtt, mert szerettem volna fogamzásgátlót felirattatni, de nem tablettát. Csinált vizsgálatot, elkuldott laborra, és utána megbeszeltuk hogy a hüvelygyűrű lenne a legoptimalisabb. Szexuális tanácsadás miatt felesleges elmenni hozzá mert azt anyukad vagy a barátnőid is tudnak adni, de egy kivizsgálásra mindenképpen érdemes lenne elmenned, hogy megnézze minden rendben van e, és ne a szex közben derüljön ki ha valami bajod van mondjuk. Nem fog semmi olyat csinálni amíg szűz vagy ami fájdalmat okozna vagy átszakítaná a szűzhártyát.

Érdemes magán orvoshoz menni.

2022. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen felesleges.
2022. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Az első együttlét után évente rakszuresre elmenni nagyon ajánlott!
2022. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem érdemes,mert ahogy látom sok kérdésed van a fogamzásgátlással kapcsolatban. :)

Nyugodtan menj el és ne félj megkérdezni azt ami érdekel.

Nem mellesleg mivel hormont szeretnél szedni,a kivizsgálás fontos előtte hogy ne legyen baj.

2022. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
A "nem hormontartalmú" fogamzásgátlás kb. az óvszer. Ahhoz pedig nem kell nagy tudomány. Ha a későbbiekbben sem akarsz gyógyszert - sok rossztól kíméled meg magad! - akkor nem kell orvosi asszisztencia. Én az első szex előtt biztosan nem mennék orvoshoz.
2022. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

"A "nem hormontartalmú" fogamzásgátlás kb. az óvszer. Ahhoz pedig nem kell nagy tudomány. "

Van meg azért, hormonmentes spirál mondjuk. És azt vegyük figyelembe hogy az óvszer kilyukadhat, lecsuszhat, benne maradhat a lanyban.

Szerintem is hülyeség fogamzásgatloval mérgezni magadat de vannak alternatívái vagy nagyon kevés hormonnal vagy hormonmentesen is akar.

De ez mindenkinek egyéni döntése, nincsen 100%os védelem azon kívül ha nem szexelsz egyeltalan. Viszont megnezni hogy minden rendben van e az első szex előtt akar érdemes, ha mondjuk még a sokadik alkalommal is fáj a szex akkor azért is el fog kelleni menni, ezt érdemes az elejen ezt msr lehet ki lehet szűrni.

2022. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

8

Spirált nem szült nőknek nem igazán ajánlanak.

Továbbra sem értem, mi a csudát kellene vizsgálgatni első szex előtt egy fiatal lánynál/nőnél...? Nem egy ötven éves nőről van szó, aki tíz év kihagyás után újra szexelni akar... bár még nála sem indokolt csak ezért elmenni...

Kedves kérdező! Hajrá, ne görcsölj, csináljátok!

2022. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Az igaz, de tudtommal már ugyanúgy raknak fel laborvizsgalat után ha alkalmas rá az ember.


Egyébként nem függ össze az első szexel de egy bizonyos kor fölött már igazán ajánlott vizsgálatra járni nőgyógyászhoz, például van olyan daganat ami nem függ össze azzal hogy szűz valaki vagy nem, és a labor nem mutatja ki csak ha mintát vett a nőgyógyász. Nem tudom, én úgy gondolom inkább előzzük meg ha valami baj van, ne utólag derüljön ki🤠🤠


Vérvételre is elmesz évente hiába nincsen semmi bajod, fogorvoshoz is stb.

2022. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!