Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Első szex gumival, pisiltem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első szex gumival, pisiltem megmostam után gumi nélkül is volt egy menet, de nem volt ejakuláció Mennyi az esély hogy terhes legyen?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 16:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#9 a legtöbb nem kívánt terhességet megszakításossal és naptár módszerrel hozzák össze, nem növeli sokkal a biztonságot a kettő kombinálása. Az ember nem egy robot, időnként több petesejt is beérik időben eltolva (gondolom hallottál már kétpetéjű ikrekről) illetve a cikluson belül szinte bármikor "felbukkanhat" érett petesejt.
2022. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Az ikerszülések aránya az összes élveszülések közel 1 %-a. Ebből még van valamennyi egypetéjű iker, ők a zigóta osztódásának rendellenessége miatt lettek, nem az extra időben történt petesejt érés következtében, tehát jóval kevesebb, mint 1 % a veszély.

A Cowper-mirigy és a prosztata közelségére vonatkozó ismeretnek nem értem a relevanciáját, egyrészt azért, mert a spermiumok az ondóhólyagban tárolódnak, nem a Cowper-mirigyben, másrészt azért, mert az orgazmus során történnek azok az összehúzódások, amelyek az ejakulációt okozzák, és a spermiumokat a prosztatán keresztülaz uretrába ürítik, az pedig nem volt. Természetesen megeshet, hogy néhány (estleg néhány százezer) spermium átdriftel a húgycsőbe, de az elhanyagolható mennyiség. Amikor a gyermektelen párok férfitagját vizsgálják, az andrológus terméketlennek, magtalannak, sterilnek minősíti a férfit, ha az ejakulátumában kevesebb, mint milliliterenként 15 millió, egy ejakulátumban összesen 45-100 millió ép, mozgékony spermium van. Mit számít akkor pár százezer? Ismerem az érvet: egy is elég. Persze, elég, csak akkor a próbálkozások száma legyen tízmillió. :)

Mindezek mellett én is azt mondom, hogy minél nagyobb biztonságra kell törni, védekezni kell. A kérdés az volt, mekkora az esély. Szerintem látható, hogy eléggé kevés. Csakhogy a statisztika lényege, hogy a valószínűség nem bontható le egyénre, és nem mond semmit a jövőről. A pénzfeldobás eredménye 50-50 %, mégis megeshet, hogy 10-szer is fejet dobok, és még akkor sem lehet tudni, hogy vajon a 11-ik dobás írás lesz-e.

2022. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
#12 akkor mivel magyarázod hogy a megszakításos, illetve a naptár módszer Pearl-indexe egyaránt 30-35% körül van? Azaz azt ezt alkalmazó párok kb. harmadánál egy éven belül fogamzás következik be?
2022. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha az ejakulátumában kevesebb, mint"

Ezzel együtt IS összejöhet a terhesség.

A gepárdoknál például a normál spermaszám 1% körül van a többi állathoz képest, de egyelőre még megvannak.

2022. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

A Pearl-index két számot tartalmaz: tökéletes kivitelezésre és átlagos kivitelezésre. Az általad idézett számok az átlagosra vonatkoznak, és szeretném, ha a gumióvszerre is ugyanezt az adatot megírnád. Meglepcsi lenne... Tökéletes kivitelezés esetén a megszakításos közösülés Pearl-indexe a gumióvszerével gyakorlatilag megegyezik.

Nekem 2 fiam van, és azóta csak megszakítással védekezem. De senkinek sem adok tanácsot, és sosem mondtam, hogy biztos módszert tudok. Amit írtam, az alapján a kérdező levonja a következtetést. Valószínűséget kérdezett, azt mondtam.

2022. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A nagymacskák szaporodása nem ennek a kategóriának a tárgya. Az imádkozó sáska már a közösülés alatt elkezdi megenni a hímet. A kutyák nem tudják kihúzni a hímvesszőjüket a szukából a közösülés végén. A kékbálna hímvesszője másfél méteres. A bonobó csimpánzok nőstényei a legkisebb előny reményében is azonnal odatarják a nemiszervüket a kannak.

OK. De hogy jön ez ide?

2022. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Úgy, hogy a spermaszám nem 100%-os mutató.

Egyetlen spermium valóban kevés - de adott esetben már egy kis mennyiség is elegendő.

2022. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen igaz. Általában a lottó ötöst is nagyon kevés szelvénnyel nyerik meg. Akkor kimondhatjuk, hogy vegyél 5-10-50-100 szelvényt, és valószínűleg megnyered az öttalálatot? Én nagyobb összegben fogadok, hogy nem nyered meg.

A valószínűségszámítás a matematikának egy meglehetősen új, és nagyon fontos ága, amire az (is) jellemző, hogy semmit sem mond arról, mi várható egy bizonyos esetben, de nagyon pontos eredményt ad, ha sokszor történik meg az esemény. Éppen ez az, amiért nehéz elfogadni az eredményeit: velünk a dolgok aránylag kevésszer történnek.

2022. aug. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül elküldtem.

Szóval az alacsony spermaszám sem biztos, hogy minden esetben kizárja a terhességet. Ha az ejakulátumban ml-ként 15 millió alatt a férfit magtalannak tekinti az andrológia, az azért van, mert nagyon sok, évekig elhúzódott kudarcos esetben megszámolták. A teljes sperma mennyisége 3-7 ml, a teljes spermaszám eszerint értendő. Az előváladék sokkal kevesebb, mint az ejakulátum, talán az ötöde-tizede, ha abban ml-ként 100 ezer a spermium, ami igen magas érték, akkor is az alsó termékenységi határérték tized százaléka körül van.

Még egyszer: a statisztika (pl. a Pearl-index) senkinek semmit sem jósol meg. Csak azt mondja, ami tíz- és százezrek alapján látszik.

Sapienti sat.

2022. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%
Ne aggódj,nem tudod teherbe ejteni a csajodat!
jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!