Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barnás folyás mensi előtt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barnás folyás mensi előtt (fogamzásgátlót szedek. ) Mitől lehet? Kicsit félek.

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek kb. 5 hónapja. Eddig semmi problémám nem volt, mindig megjött a 7 napos szünet 3-4 napján. Tegnap (szombaton) vettem be az utolsó szemet, tehát kedden/szerdán kell megjönnie. Viszont már tegnap estétől kezdve enyhe barnás folyásom van, és picit úgy érzem magam, mint amikor megjön. Azt írták, ez jelentheti azt is, hogy másik gyógyszert kell felíratnom, mert ez már nem megfelelő. Amúgy barátommal mindig használunk óvszert is, és minden szemet pontosan bevettem. Szóval terhesség nem lehet szerintem. Kicsit félek azért... :S
2010. okt. 3. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem annyira ritka jelenség ez, nem kell ez miatt aggódnod.

Nekem is szokott ilyen lenni.


Ezt egy doktor írta rá:

"A menstruáció előtt és után észlelt barnás folyás nagyon egyszerű jelenség, ez is vérzés, csak olyan kis mennyiségű, hogy a vérfesték a hüvely savas vegyhatásától így átszíneződik.. Ez

teljesen természetes dolog, nem kell aggódnia miatta. Ilyen esetekben előfordul, hogy a peteérés, illetve a sárgatest működése nem teljesen szabályos, és nehezített lehet a teherbe esés. erről hormonvizsgálat révén könnyen meg lehet győződni. Ha teherbe esik, valószínűleg semmi problémát nem fog okozni ez a tünet.

Dr. Ács Nándor "

2010. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azóta rendesen megjött és megnyugodtam. :)
2010. okt. 7. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!