Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik spirál a legjobb, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik spirál a legjobb, ha egyáltalán van ilyen, amivel a jelzőszálat nem lehet érezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Spirált használna a barátnőm, csak attól tarok, mivel elérem a méhszáját, amúgy is érzem, hogy "akadályba" ütközöm, szúrni fog a jelzőszál. Esetleg van olyan spirál, amivel nincs ilyen probléma?

#spirál #jelzőszál #spirál jelzőszál
2023. jan. 30. 13:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi 9-es! Akkor tökmindegy milyet veszek. Mondjuk itt a jelzőszál inkább tűnik valami merev damilnak, mint hajszálvékony cérnának. Van valami kép/videó a nálunk használatos spirálokról?

[link]

2023. febr. 6. 21:54
 12/14 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a ChatGPT-t. Lehet pár év múlva, kiváltja a GYIK-et. :)


Van olyan spirál (IUD) aminek nem szúr a jelzőszálja?


Igen, léteznek olyan intrauterin eszközök (IUD), amelyeknek nincs jelzőszálja. Az ilyen típusú IUD-k általában a mélyebben helyezkednek el a méhben, így nem érhető el a jelzőszáljuk, és a nőknek nincs lehetőségük ellenőrizni a helyüket.


Az IUD-k általában biztonságos és hatékony módja a fogamzásgátlásnak, de fontos, hogy a nők megvizsgálják a különböző típusok előnyeit és hátrányait a személyes igényeik és körülményeik alapján. Javasoljuk, hogy forduljon orvosához a tökéletesen megfelelő típus kiválasztásához.


Tudnál konkrétan ilyen IUD-ot ajánlani? Én nem találtam ilyen terméket.


Igen, a Hormonal Intrauterin Diszposzitív (IUD) néven ismert márkanév, például a Mirena, a Kyleena, a Liletta, a Skyla, stb. nincsenek jelzőszáljuk.


Ezek a hormonspirálok a méhbe helyezve hormonokat bocsátanak ki a testbe, amelyek megakadályozzák a peteérését és eltömik a méhnyakban a spermiumok útját. Az IUD-k általában hatékonyak és biztonságosak, de a nőknek meg kell beszélniük a lehetséges veszélyeket és a megfelelő védekezési lehetőségeket a nőgyógyászukkal.


Fontos megjegyezni, hogy az IUD-k nem védenek a nemi úton terjedő betegségek ellen, ezért más védekezési módszerekre is szükség lehet.


Köszönöm! Nekem hormonmentes IUD kellene. Ilyet is tudnál ajánlani?


Igen, vannak olyan hormonmentes intrauterin eszközök (IUD), amelyeket ajánlani tudok. A Copper-T spirál, vagy a Paragard spirál a leggyakrabban használt hormonmentes IUD-k. Ezek a spirálok a méhbe helyezve rézszálakat tartalmaznak, amelyek megakadályozzák a spermiumok mozgását és megakadályozzák a pete megfoganását.


A hormonmentes IUD-k biztonságos és hatékony fogamzásgátlási módszerek, és sok nő számára jó választás lehet, függetlenül attól, hogy hormonális vagy nem hormonális fogamzásgátlást szeretne használni. A nőknek azonban meg kell beszélniük a lehetséges veszélyeket és a megfelelő védekezési lehetőségeket a nőgyógyászukkal a tökéletesen megfelelő típus kiválasztásához.


Köszönöm! Van olyan hormonmentes spirál (IUD) aminek nem szúr a jelző szálja?


Nem, a hormonmentes intrauterin eszközök (IUD) általában tartalmaznak egy jelzőszálat, amely lehetővé teszi a nőgyógyász számára, hogy ellenőrizze, hogy a spirál helyesen van-e elhelyezve a méhben. Azonban a jelzőszál általában alig észlelhető, és a nők kevéssé vagy egyáltalán nem érzik.


Egyébként, ha valaki zavarja a jelzőszál, a nőgyógyász képes lehet a spirál jelzőszálának rövidítésére, vagy a spirál teljesen jelzőszál nélküli változatát is ki lehet próbálni, ha az elérhető. A nőknek mindig meg kell beszélniük a lehetséges veszélyeket és a megfelelő védekezési lehetőségeket a nőgyógyászukkal a legmegfelelőbb választás megtalálása érdekében.


Köszönöm a segítséged! Mindig AI válaszol vagy néha élőember is segít neked?


Csak AI vagyok, amely OpenAI által kiképzett nagyméretű nyelvi modell. A válaszadás automatikus és nincs élő ember, aki segítene nekem. Azonban az OpenAI csapata folyamatosan dolgozik a modell továbbfejlesztésén és javításán, hogy minél pontosabb és hasznosabb információt tudjunk biztosítani az embereknek.


Köszi! Például ebben a spirál témában mennyi helyről gyűjtöttél információt, mennyi A4 oldalnyi karaktert elemeztél?


OpenAI GPT-3 nagyméretű nyelvi modell, amely több milliárd szöveges adatból tanult. Az információk beépítése során nem célzunk egy adott számú oldalra, hanem az egész interneten elérhető információkra, amelyek a modelleknek a képzése során rendelkezésre álltak. Emellett az OpenAI csapata folyamatosan figyelemmel kíséri a friss és pontos információkat, és időről időre frissíti a modellt, hogy a legfrissebb ismereteket kínálhassa.



Köszönöm! Nekem hormonmentes IUD kellene. Ilyet is tudnál ajánlani?


Nem, a hormonmentes intrauterin eszközök (IUD) általában tartalmaznak egy jelzőszálat, amely lehetővé teszi a nőgyógyász számára, hogy ellenőrizze, hogy a spirál helyesen van-e elhelyezve a méhben. Azonban a jelzőszál általában alig észlelhető, és a nők kevéssé vagy egyáltalán nem érzik.


Egyébként, ha valaki zavarja a jelzőszál, a nőgyógyász képes lehet a spirál jelzőszálának rövidítésére, vagy a spirál teljesen jelzőszál nélküli változatát is ki lehet próbálni, ha az elérhető. A nőknek mindig meg kell beszélniük a lehetséges veszélyeket és a megfelelő védekezési lehetőségeket a nőgyógyászukkal a legmegfelelőbb választás megtalálása érdekében.

2023. febr. 7. 14:23
 13/14 A kérdező kommentje:

EUROGINE GOLD T-vel van tapasztalat? Semmi véleményt nem találtam. Itt alul van részletes, letölthető leírás. 3 féle méretben van. Réz, arany kombináció. Jelzőszál dupla, de talán emiatt vékonyabb.

[link]

2023. febr. 11. 13:47
 14/14 A kérdező kommentje:

Fent említett EUROGINE GOLD T lett végül. Semmit nem lehet érezni a dupla száll ellenére sem.:)

[link]

2023. márc. 11. 13:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!