Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Naptármódszer megbízható?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vietnámi Veterán kérdése:

Naptármódszer megbízható? Érdemes másfajta módszerhez fordulni inkább?

Figyelt kérdés
Már tűkön ülve várom, de fosok, hogy baj lesz. Légyszi ne legyetek gëcik, még kezdő vagyok ebbe.

2023. márc. 12. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy nem. Ez bonyolult módszer, ahol pontosnak kell lenni, figyelmesnek, és meg kell tanulni a dolgok hátterét. Viszont még minden tudás birtokában sem a legjobb módszer. Persze nincs 100%os védekezési megoldás, de ez kimondottan a kockázatosak köze sorolható.
2023. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még a megszakítás is eredményesebb a naptár módszernél


De inkább használj gumit

2023. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább megbizhatatlan. Ritka az akinek napra pontos. Válassz megbízhatóbb módot, használj gumit.
2023. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus nem annyira pontos... Ezért nem megbízható hogy egy naptárban számolgatsz.

Jobban jársz ha ovulációs tesztet csinálsz. Olvasd el a tájékoztatót hogyan kell hasznàlni. Nem csak arra jó ha teherbe akar esni valaki. Pont az ellenkezőjére is:)

2023. márc. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

Mindenki azzal a rohadt gumival jön.

A leglohasztóbb dolog a világon.

A 80-90-es években minden lány tabit szedett. És jéééé ugyanolyan gyerekek lettünk, mint a maiak.

Csak rájött a gyógyszeripar, hogy a gumigyártás-fogyasztás 50x nagyobb üzlet, mint a tabi. Ezért azt promótálták-tolták mindenki fejébe. :-)

Én meg egész életemben vigyáztam, időben kiszálltam. Soha nem volt belőle gond. Mondjuk nem is határoztuk meg előre az összes lépést (hova és hogyan ne élvezzek).

Mindegy volt minden, csak ne a punciba és kész.

2023. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahham de jó a gyógyszer.... Megnézném mennyire fogyna ha a pasiknak kellene szedni, ők kapnának trombózist, az ő libidójuk menne szxrrá, és szedálná le őket mentálisan, híznának el és borulna az egész hormon rendszerük úgy ahogy van.


Rohadjon el az összes ilyen önző fxsz meg azok is bxsszák meg akiknek juj de jó a fogamzásgátló mert semmi mellékhatást nem tapasztalnak. Az én életemből elvett 10 évet sose kapom vissza de majd sajnálom a pasikat mert "lohasztó" az óvszer.

2023. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A naptármódszert azoknak ajánlják, akik alapvetően nem akarnak gyereket, de nem katasztrófa ha mégis besikerül.


Kell hozzá egy kiszámítható napi ritmus, precizitás, önismeret.

Szerintem igazán az átlagnál tudatosabb nőknek jön be.



Én is gyűlölöm a gumit, szerintem is vágyölő. Én most vén fejjel elköttettem magam, szerintem ez egy zseniális megoldás annak aki (már) nem akar gyereket.

2023. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves 5. válaszoló, igen mindenki a rohadt gumival jön, mert én sem tenném szét első alkalommal a lábam egy idegen pasinak, vagy kevésbé lenne sértő számodra ha gyorsan elküldenélek néhány vérvizsgálatra hogy milyen rohadt szexuális úton terjedő fertőzésit lehetnek? és nem utolsó sorban, nem kell ilyen alpári módon válaszolni...


kedves kérdező!

a naptár módszer nem megbízható főleg egy kezdő számára, használj óvszert aztán egy tartós kapcsolatban, később lehet tablettát szedni, de fiatalon, felesleges egyből azzal indítani, de mindenképpen védekezz valahogy! sem naptár, sem hőmérőzés, sem megszakításos módszer nem jelent biztonságot

2023. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem megbízható, mert nem veszi figyelembe az egyéni eltéréseket. (Nekem például az elmúlt 6 hónapban egészségesnek tűnő működéssel együtt is volt a 11. és a 21. ciklusnapon is ovulációm. Nincs olyan naptármódszer, ami ezt lekövetné.)

Ahhoz, hogy a tested működése alapján válassz fogamzásgátlási módszert, ismerned és értened kell a tested működését, és nem csak olyan szinten, hogy tudod, hogy hány napos szokott lenni a ciklusod.


Ha ilyesmi fogamzásgátlási módszert szeretnél, először tájékozódj, és semmiképpen se a naptármódszerrel érd be, mert ez így ebben a formában nem biztonságos. Kezdetnek itt utánaolvashatsz kicsit a lehetőségeknek:

[link]


A legfontosabb, hogy megalapozottan dönts, és legyél legalább annyira tudatos, hogy felismerd, ha nem vagy annyira tudatos, vagy nem szeretnél azzal foglalkozni hogy elmozdulj az óvszer-tabletta-spirál vonalról.

2023. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!