Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonos spirál?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonos spirál?

Figyelt kérdés

Előzőleg kiírtam egy kérdést a spirálról, hogy ezt tartanám jó fogamzásgátló módszernek. Tablettát nem szedhetek, óvszer irritál, így arra gondoltam e mellett döntök. :)



Olyanoktól szeretnék kérdezni, akiknek hormonos spirál van felhelyezve.



- Tényleg minimális hormont tartalmaz?

- Nem okoz hízást?

- A menzesz elmarad mellette? Mondjuk ennek örülnék is..

- Jobb megoldás lenne mint a hormonmentes spirál?

- PCOS mellett is jó választás lehet a hormonos spirál?



Köszönöm előre is. :)



2023. ápr. 19. 09:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10. Omg, akkor mit javasolsz, Dr.Idegen?
2023. ápr. 23. 14:07
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

Azt, hogy ezeket nőgyógyásztól kérdezd.

Itt kaptál egy iránymutatást, ez jó: mert tudod, merre indulhatsz el.

Spirál inkább csak olyan nőnek javasolt, aki már szült. Létezik mini, de ez sem igazán javasolt.


Én utánamennék még annak is, hogy miért irritál a gumi, ugyanis alapból ennek van a legkevesebb mellékhatása.

Van még egy lehetőség, de ez elég új: létezik férfi fogamzásgátló is. Erről tuti, hogy orvost kell kérdezni.

2023. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12. Nem akarom az ő életét sem tönkretenni, ő sem erőlteti a tablettát.
2023. ápr. 23. 14:18
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Mondanám még a pesszáriumot is, de az is gumi, és állandó kapcsolatban nem az igazi.

A spirál veszélyesebb, mint a tabletta, de erről tényleg nőgyógyászt kérdezz meg, nem kell nekem elhinni.

2023. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor en is beszállok a vitába😃

1 es vagyok

Valóban gyulladást okoz az az alapelv de nem olyan metódusban amit Te írtal

Gondolom ferfi vagy es itt ott olvastál a témárol, tehát nem vagy orvos csak google huszár😆

A spirál nem veszélyesebb mint a tabletta!!!! Főleg nem a hormon nélküli

Nekem azért van hormonos, a nögyógyász tanácsára, mert hajlamos vagyok trombózisra és mivel a tabletta az egész szervezetbe bekerül, addig a hormonalis spiral csak helyileg hat!!!

Természetesen minden nő más és más a nőgyógyásznak kell eldönteni kinek mi felel meg.

Nekem ez a harmadik, 16 éve használom, semmi problémam nem volt vele. De a tesóm szervezete nem birta, neki le kellett venni

Nekem bevállt😊

2023. ápr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
15. Szerinted PCOS mellett is lehetséges a hormonos spirál? Nem szeretnék hízni semmilyen hormon készítménytől :(
2023. ápr. 24. 08:01
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kerdezd meg az orvostol, de mivel minimalis benne a hormon ugy gondolom nem okoz problémat

En nem hiztam tőle, pedig hizekony tipus vagyok😅

2023. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A hormon annyival jobb benne, hogy helyileg hat, kevés is elég.

De a gyulladás nem igazán jó.

2023. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
17. Van PCOS-ed vagy nincs?:o
2023. ápr. 24. 12:16
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs PCOS em
2023. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!