Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a vèlemènyetek arról,hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a vèlemènyetek arról,hogy a dokim nagyon erőlteti a hormonos spirál?

Figyelt kérdés
41_èves vagyok,ès 2x3 èvig volt fent hormonmentes spirálom.Az egyiket azèrt vetettem le,mert a vège fele egyre több lett a vèrzèsem,a másikat,mert a rákszűrès kimutatott egy baktèriumot.Amikor nem volt fent,akkor èvekig óvszerrel vagy óvszer+pharmatexel vèdekeztünk,amik mellett nem lettem terhes.Ami jelenleg kapható hormonmentes spirál rèzzel bevont,amiről nem tudhatom,hogy lehetek-e rá èrzèkeny.A hormonos drága,meg a tablettát sem szeretem,mert a magasvèrnyomásom feljebb viszi,meg fèlek a trombózistól,a lábam visszeres.

2021. jún. 21. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg hüvelygyűrű?
2021. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Valszeg mert kapna penzt a mutetert.
2021. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sok doki szerint nem olyan biztonságos a gumi.Èn maximum hormonmentez spirált tetetnèk fel újra.
2021. jún. 23. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

A spiraltol meg kilyukadhat a méh. Es allandoan tartja a méhet "felkészultsegben".


Ennyit a spirálokrol is.

2021. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mikor 16 èves voltam,akkoriban csak 18 èves kortól írtak gyógyszert. Azt mondták,hogy használjunk gumit.A vèdőnő is biztonságosnak tartja.Mostanában nem biztonságos valamièrt.Pedig spermiciddel is ki lehet egèszíteni.
2021. jún. 24. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már. Az absztinencia után - figyelmes használat mellett - a gumi a legmegbízhatóbb védekezési mód. Az, hogy sokan nem tudják megfelelően használni, más dolog.

Ha nem akarsz hormonos fogamzásgátlást, ne fogadd el. A doki nem kényszeríthet rá. Ha nem juttok dűlőre, keress másik orvost. Az óvszer meg teljesen jó.

2021. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass vizsgálatot hogy érzékeny vagy e a rézre. Én is trombózisra hajlamos vagyok, de én nem szeretem a gumit, vagyis inkabb a hüvelyem nem bírja elviselni. Gondoltam latex érzékeny vagyok, így vettem sokkal drágább latexmenteset... Az is kidörzsölt és begyulladt tőle az egész ott lent. Egy vagyont otthagytam a hüvelykúpokra meg antibiotikumra. Ilyen spirálokat nem szeretnék nagyon kockázatosnak tűnik, és kellemetlennek is, sok beszámolót olvastam hogy minden mozgásnál lehet érezni. A spermicidet is próbáltam, nem is mernénk úgy használni hogy mellette belémélvez, nem is akarom és irtózok a gondolattól is, azt hiszem ezen a téren gátlásos vagyok, pedig könnyen lenyelem a spermát de a gondolat hogy a puncimból folyik ki... Hát eszméletlenül gusztustalan. Szóval mi úgymond nem is védekezünk. Megszakítás, oszt' jóvan. 2 éve nincs belőle baj. Aztán hogy későbbiekben elköttetem-e magam, az elég valószínű. 2 gyerek után ez a tervem (de az lenne a legjobb ha gyerekem sem lehetne, nagyon nem érzem magam anya típusnak pár év múlva sem).
2021. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!