Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonos vagy mentes spirál?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonos vagy mentes spirál?

Figyelt kérdés

2 éve szültem a 2.gyerekem. gyerekek elött 10évig szedtem 1 fogamzásgátlót, jó volt. Most a 2 év alatt (pontosabban 21hónap) már az 5.gyógyszert kell lecserélnem. Vagy migrén, vagy vérzés mellette, vagy depresszió... mindig van valami, ami miatt nem tudom szedni.


Dokihoz mar kértem időpontot egy újabb cserére. De most elgondolkoztam.

Lehet megpróbálnám a spirált. Félek tőle, de ez így nem maradhat.

Csak dilemma. Ha hormonosat rakatok fel, lehet megint ugyan itt vagyok. Ha hormon menteset, akkor lehet nem véd eléggé.


Nem tudom mitévő legyek. Gumiovszer nem megoldás, egyikünk sem élvezi úgy vele. Több gyereket pedig semmi szín alatt nem akarunk, így valani biztos kell, szóvak ilyen megszakítás és társai nem játszanak.


2023. jún. 27. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani: sterilizáció Szlovákiában?

Egyébként figyelek. Nekem a nőgyógyász a Levosert spirált istenítette. Többek között azt is mondta, hogy csak "helyileg hat" a hormontartalma, nem tudom, ez mennyire valós 🤔 Az esetleges hátrányait diszkréten elhallgatta, innentől én nem merek bízni.

2023. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sterilizáltatnám magam szívesen, de nincs most erre ennyi pénzem, hogy őszinte legyek.
2023. jún. 27. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!