Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszáriumot mennyire bonyolul...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszáriumot mennyire bonyolult használni és mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését. Semmi hormonosat nem szeretnék. Pesszáriumon gondolkozok. Spermaölő kell mellé ha jól tudom. Tudnátok információkat adni?
2023. júl. 16. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászt kérdezd.
2023. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan hatékony, de kombinálva szerintem jó. Pl termékenység követésével együtt, tehát termékeny napokon óvszer, egyébként pesszárium+spermicid. Vagy megszakítással, tehát rendesen használod, de még el sem megy benned. Szóval ilyen másodlagos védvonalnak tökéletes. De termékeny napokon csak ezzel nem mernék védekezni, ha nagyon nem fér bele a baba.

Az, hogy neked mennyire hatékony, az függ az egyéni anatómiádtól is, hogy megfelelő-e a méret, jól illeszkedik, és mennyire jól használod.

2023. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Spermiciddel együtt 60%, a nélkül 30.

A kettes írta jól.

Betenni nem nehéz, kivenni annál nehezebb.

Arról nem is beszélve, hogy időhöz lesztek kötve, mert ezt nem olyan egyszerű cserélgetni. Legalább 8 órát benn kell hagyni, de nem maradhat napokig, stb.

2023. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy apróság:

azt felejtsd el, hogy ezzel orgazmusod legyen. Intézzétek el előtte, bedugás nélkül, ha erre is vágysz.

2023. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es ezt kifejtenéd, miért?

Csiklóorgazmust tuti nem gátolja.

2023. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3: én úgy tudom, ennél sokkal jobb a Pearl indexe, de az óvszernél kisebb. A tipikus használat ronthatja le.

Az időre tényleg figyelni kell, hogy elég ideig bent legyen, de ne túl sokáig. A spermicidet pedig ~15 perccel aktus előtt kell feltenni illetve pótolni mindig, szóval az is veszít a spontaneitásból.

Viszont pozitívum, hogy menstruáció alatt is lehet használni, és mint egy disc felfogja a vért.

2023. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem simán van vele orgazmusom. Inkább az a gondom vele, hogy az időre tényleg figyelni kell. Mi naponta többször is szexelünk, így ki kell sakkozni, hogy maradjon még bent inkább vagy kivegyem és visszategyem spermiciddel. Így van, hogy közel 20 órát van bent. De csak átmeneti, amíg felrakatom a spirált.
2023. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!