Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Bevegyem ma a következőt,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bevegyem ma a következőt, vagy ne?

Figyelt kérdés
Dienille fogamzásgázlót szedek, és tegnap véletlenül 2őt vettem be, egyet délután amikor rendszerint be szoktam venni egyet viszont este is, mert kiment a fejemből, hogy már bevettem az aznapi tablettát. Ilyenkor mi van? Elolvastam a betegtájékoztató erre utaló részét is, de semmi használhatót nem ír ilyen esetben =/ Anyukám azt mondta, hogy ma is mindenképp vegyem be a tablettát, de nem tudom mit csináljak... elmentem nőgyógyászhoz is, de időpont nélkül nem fogadott -.-' Akinek volt már hasonló élménye kérem segítsen, előre is köszönöm! 18/L
2010. okt. 14. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Semmi baj nincsen, hosszútávon óhatatlan, hogy mindenki bakizik a szedésben. Még mindig jobb, mintha kihagytad volna! :) Jól mondja anyukád, be kell venni ma is egyet és ezután is úgy kell szedni, ahogy kell. A végén ugye hiányozni fog egy tabletta. Ezt most vagy pótolod egy másik levélből, vagy nem. Én nem pótolnám, az okból kifolyólag, hogy a tájékoztató szerint, ha az utolsó héten marad ki bogyó, akkor abba lehet hagyni a szedést és meg lehet tartani a gyógyszerszünetet anélkül, hogy csökkenne a védelem. Én ezért nem rontanék el egy másik levelet. A másik oka meg az, hogy évekkel ezelőtt amikor velem történt ugyan ez, a nőgyógyász azt mondta, hogy nincs semmi baj, ez a szedésem most 20 napos lesz a 21 helyett.


26/N

2010. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tényleg be kell venned a mait is.Így sajnos csak 20 szemed marad.Vedd be mind a huszat,aztán szünet 7 napig.

Egy dolgot viszont nem értek.Ha ott vannak a tabletták mellett a napok kezdőbetűi,akkor hogy nem vetted észre,hogy már pl. a csütörtököt szeded,ha még szerda volt.Erre találták ki a jelöléseket.

2010. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

mert a levélen csak nyilak vannak, nincsenek kezdőbetűk... és figyelmetlen voltam

nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

2010. okt. 15. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!