Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki fogamzásgátlót szed annak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki fogamzásgátlót szed annak "mesterséges" vérzése van?

Figyelt kérdés
valahol olvastam ezt...ugye, ha vki szedi a gyógyszert, nincs peteérése....de menstruációja van.akkor abba van pete is, amikor vérzik a nő? vagy ez hogy van?
2010. okt. 15. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy mondanám, hogy kényszer vérzés, de peteéréssel
2010. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
aha, de nem érik meg a pete nem? vagy csak nem tud beágyazódni(ha meg is termékenyül)?
2010. okt. 15. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor nincs peteérés, pont ez a lényege. megvonásos vérzésnek hívják a mensest ilyenkor.
2010. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
megvonásos vérzésnek nevezik. leesik a hormonszint-ahoyg menstruációnál is, csak itt mesterséges volt a hormonszint igazítása- nincs peteérés, ezt gátolja a hormon, továbbá sűrűsödik a méhnyák, tehát a spermium nem ér el a petéig, ha mégis megérne, valamint lelöki a nyálkahártyát, ergo a méh belsejét, így ha meg is termékenyülne, akkor sem ágyazódik be, nem lesz terhesség. egy normális ciklusban, ami 28 napos, kb a 14. napon van peteérés, az ezt követő 14. napon megjön. ha a pete nem termékenyül meg egyszerűen lebomlik, a szervezet felszívja. ösztrogén és progeszteron állítja be a természetes ciklust, ezek hormonok, ezek hatását utánozza a gyógyszer. ha ezeknek leesik a szintje, vérzés következik.
2010. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem:) köszönöm
2010. okt. 15. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!