Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » S. O. S! nem merek fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. O. S! nem merek fogamzásgátlót szedni félek, hogy meddü lezsek vagy lehizok vagy kiszörösödök! Tapasztalatok valaki járt már igy a felsoroltak közül?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

híztam(meg alapból hízékony vagyok,az 4-5 fajta közül amit szedtem,csak 1iktől híztam)

alapból nehezen lehet majd gyerekem

rendbe tette az arcbőröm

nem szőrösödtem "ki"

2011. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 4. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha félsz, akkor ne szedd, ennyire egyszerű. Attól, hogy másnak nem lett tőle baja, neked lehet.

Anyám pl. évekig szedte, semmi gondja nem volt vele. De tudok olyat is, akinek az azelőtt 28 napos, tökéletesen rendszeres ciklusa abbahagyás után nem állt helyre, elkezdett erősebben szőrösödni, hullik a haja, nem tud teherbe esni, mert annyira felborította a hormonrendszerét.

A te választásod, hogy neked megéri-e a kockázatot vagy sem. Nem csa tablettával lehet védekezni.

2011. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm nuvaringet használ. Egy gyűrű a hüvelyben, minimális és csak oda ható hormont ad ki magából, semmilyen mellékhatása sincs. Szeretkezés közben nem lehet érezni, vagy csak néha nagyon kicsit. A gyógyszer elönti az egész szervezetet hormonnal, ez nem.

[link]

2011. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ennek mondjuk mindig bent kell lennie. De állítólag nem is érzi, hogy ott van, havonta egyszer ki kell venni, és néhány nap múlva újat betenni. Évek óta használjuk és működik.
2011. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

A Nuvaringesnek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__23040..


Ezt olvasd el.

Sajnos vannak olyan hatások, amelyek csak a szedés után jönnek elő.


A nuvaring ugyanúgy hormonos, mint a tabletta, ugyanúgy hat, csak hüvelyben szívódik fel. Ennyi.

2011. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Msot akkor mivel védekezzek?:S És ha a doki megvizsgál és ugy ir fel fogamzásgátlót akkor is lehetnek mellékhatásai? Hiába oylat ir fel ami ugy gondolja h nekem jo? És ha hormonmenteset kérek akkor is lesznek iylen mellékhatások?pl meddöség szörösödés hizás?A párom nem akar overszt használni....
2011. nov. 4. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Az orvos azt tudja megnézni, hogy egyáltalán szedhetsz-e gyógyszert. Nincs-e baj a májaddal, nincs-e olyan genetikai problémád, ami miatt fokozott lenne a trombózis veszélye. Aztán a saját tapasztalataiból merítve felír vmit, ami szerinte beválhat. De minden nő egyedi, mindenkire máshogy hat a tabletta.

Nem tudja megjósolni, hogy neked lesz-e tőle bajod vagy sem. Persze ha lesz vmi bajod tőle, akkor válthatsz másikra, hátha az jó.

De az olyan utóhatásokat, amelyek csak a szedés után jönnek elő, nem láthatja senki. Vagy helyreáll a vérzésed vagy nem.


Hormonmentes orális fogamzásgátló tabletta pedig NINCSEN.

Van egy csomó hormonmentes fogamzásgátló módszer, de egyik sem tabletta. Ott az óvszer, a pesszárium, spermicidek, spirál.


Miért nem hajlandó a párod óvszert használni? Talán mutasd meg a kérdést neki, amit linkeltem, és mondd el neki,hogy félted az egészséged és nem akarsz tablettát.


De ha hajthatatlan, keressetek olyan megoldást, ami nem hormonos és nem gumi.


Pl. a pesszárium spermiciddel együtt, vagy a spermicid és a megszakítás együtt egész megbízható. (Önmagában nem ajánlom egyiket se, de kombinálva oké).

2011. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A párod nem akar óvszert használni? Akkor ne akarjon veled lefeküdni..ennyi.
2011. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Nuvaringesnek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__23040..

...

megnéztem ezt a linket amit kirakott/kiraktál, a kommenteket is olvastam és ha jobban megfigyelitek annak a nőnek nem a tablettától lett ilyen problémája hanem a hüvelyggyűrűtől.

2011. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!